У Рівному вимагають не транслювати російські канали

У Рівному сьогодні, 18 березня, пікетували провайдерів кабельного телебачення та радіостанції. Активісти організації «Самооборона майдану» вимагають припинити трансляцію російський каналів, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та підтримують вторгнення в Україну. Однак, повністю на цю пропозицію пристали не всі провайдери.

За словами координатора «Самооборона майдану» Юрія Шадого в умовах російської окупації Криму та інформаційної війни українці не можу дозволити проросійській пропаганді впливати на свідомість людей.

— Ці канали не просто відверто брешуть, а фактично розпалюють ненависть до України і українців. Тому всі провайдери мають припинити трансляцію російської пропаганди, а вилучені канали замінити на демократичні російські. Наприклад «Дождь». І для цього не має бути відмовок. Чомусь в Криму та Росії повністю заборонена трансляція українського телебачення. Таж сама компанії «Воля» в Криму без будь-яких рішень вимкнула українські канали, - зауважив Юрій Шадий під час пікету офісу компанії «Воля».

Натомість представник компанії «Воля» Андрій Горецький зауважив, що рішення про припинення трансляції каналів має приймати Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.  Мовляв, саме їм провайдери підпорядковуються. Коли таке рішення буде – його «Воля» виконає.

- На початку березня ми провели опитування наших клієнтів. Виявилось, що 70 відсотків виступають за переведення російських каналів з каналового пакету в цифровий, а 30 – проти припинення їх трансляції, - зауважив Андрій Горецький. – Тим часом ми вже прибрали три російські канали з аналогового мовлення та перенесли їх у платний цифровий пакет. Натомість транслюємо українські канали, зокрема «Еспресо.ТВ». Що до трансляції «Громадського» то зараз наше центральне керівництво веде перемовини з цього питання, адже «Громадське» транслюється тільки в Інтернеті і ще немає ліцензії на мовлення. Я повідомлю керівництву вашу пропозицію включити також мовлення каналу «Дождь» та «RTVI». Про рішення повідомимо пізніше.

Втім, почутим активісти залишились не задоволені та подарували провайдеру телевізор обклеєний листівками, які критикують кремлівську пропаганду.

Як виявилось інші рівненські провайдери були більш патріотичними. Як повідомив на зустрічі з активістами представник Нацради у Рівненській області Дмитро Тарасюк, у Рівному зараз працює 10 провайдерів кабельного телебачення. Російські канали відключили всі провайдери, крім «Волі» та «Тріолана».

— Справді зараз Нацрада з питань телебачення та радіомовлення не працює, бо багато людей написали заяви на звільнення. Але з приходом нового голови вона має оперативно відновити свою роботу. Та відреагувати на всі звернення українців, - резюмував Дмитро Тарасюк. – До речі спілкувався з представниками Євросоюзу з приводу відключення російських каналів. Вони зауважили, що відключення каналів, які порушують українські закони, не є обмеженням прав телеглядачів. Тому таке питання можна розглядати.

За словами Дмитра Тарасюка, рівненські радіостанції не стали чекати пікетів, а самі прибрали з ефіру пісні тих російський музикантів, які підтримали вторгнення Путіна в Україну.

Ключові слова: 

Коментарі

Це і є "свобода слова" у розумінні тих ,кто захопив владу ? Це є проявом фашизму: коли ті, кто не згоден чи мажє іншу думку має мовчати або буде знищений ? Ви ж не зможете заборонити Інтернет або думати. Ви повинні не забороняти, а на основі діалогу переконувати людей. Боя якщо є заборона - це тільки розпалює цікавість людей.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.