Кандидат на головного міліціонера Рівненщини готовий "люструватися"

Кандидат на посаду начальника УМВС України в Рівненській області Микола Щирук під час засідання президії Рівненської облради заявив, що готовий до того, щоб провести люстрацію в правоохоронних органах Рівненщини.

А також зазначив, що сказав у міністкерстві, що не погодиться на посаду допоки не пройде громадське погодження. Окрім того, Микола Щирук сказав, що готовий до громадської люстрації.

Ключові слова: 

Коментарі

Читаючи коментарі по новим кандидатам на крісло начальника УМВС в Рівненській області складається враження, що тільки пенсіонери, які робили при кучмівській владі, спроможні потягнути міліцейський віз.
Однак, якщо вникнути то насправді відбувається боротьба не між самими кандидатами, а між відомими політичними опонентами, кожен з яких намагається просунути на посаду начальника обласної міліції «свою» довірену особу. Цю боротьбу, враховуючи її обсяги, а також ажіотаж, який складається навколо неї, вже сміливо можна назвати справжньою війною по рівненські.
Ні для кого не є таємницею, що в протистоянні зійшлися дві політичні сили - ВО «Свобода» та «Батьківщина», які намагаються поставити своїх людей на якомога більше керівних посад в області. Свобода отримала право розставити своїх керівників за партійною квотою, в той час як Батьківщина, відчуваючи себе «ображеною», намагається відвоювати і собі кілька місць під сонцем.
Першим яскравим прикладом такої боротьби, стала спроба призначити начальником УМВС В’ячеслава Чайку, якого активно просували представники Свободи. Однак, громадськості стало відомо справжнє обличчя «патріота» Чайки і ця спроба виявилась невдалою.
Проте, позбувшись «Свободівського» кандидата, зітхнути з полегшенням громаді області не вдалося. На заміну Чайці прийшов наступний кандидат – Микола Щирук, якого на посаду начальника обласної міліції активно просуває вже ВО Батьківщина. Депутат Верховної Ради та голова обласного осередку партії Микола Кучерук, особисто клопотав перед керівниками МВС про призначення Щирука на вказану посаду.
Цікаво, а звідки ж в пана Кучерука з’явилась така симпатія та довіра до Миколи Щирука? І чому саме його він хоче бачити на посаді начальника УМВС? Щоб відповісти на ці запитання, потрібно зазирнути у минуле як Кучерука, так і Щирука.
Микола Кучерук, є досить відомим на теренах Рівненської області бізнесменом та політиком, а його статки оцінюються мільйонами гривень. Нагадаю, що Кучерук є власником Костопільського маргаринового заводу, який здійснює випуск продукції під назвою торгова марка «Родина».
Знайомство Кучерука із новоспеченим кандидатом відбулось у далеких 90-х роках, коли Микола Щирук працював на посаді заступника начальника Костопільського райвідділу міліції. На той час пан Щирук (звісно не за спасибі) активно сприяв розвитку бізнесу Миколи Кучерука, а саме давав вказівки підлеглим закривати очі на порушення ним законодавства, придушував його конкурентів та багато іншого. У побудові своєї «майонезної імперії» Кучерук багато у чому завдячує Щируку, а бачачи його в кріслі начальника УМВС, мріє про майбутні перспективи, які відкриваються перед ним та його бізнесом.
Тепер хотілося б зупинитись на трудовій біографії «патріотичного» кандидата та революціонера Миколи Щирука. Звісно ж, я не в змозі прослідкувати весь його службовий шлях, особливо на початку кар’єри, проте перелік основних посад, які він займав працюючи у міліції, виглядає приблизно так:
- після служби в армії влаштувався на посаду інспектора відділу боротьби з економічними злочинами Костопільського райвідділу міліції;
- до 1998 року, заступник начальника Костопільського райвідділу міліції;
- з 1998 по 2000 роки, начальник управління по боротьбі з економічною злочинністю Рівненського обласного управління внутрішніх справ;
- з 2000 по 2005 рік, заступник начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю Івано-Франківського обласного управління внутрішніх справ;
- з 2005 року, пенсіонер ОВС.
У одному з останніх інтерв’ю Микола Щирук повідомив, що він вважає себе порядним, патріотом та професіоналом своєї справи. Давайте подивимось, чи дійсно пан Микола Щирук такий «білий та пухнастий», яким він себе називає?
Відразу хочу повернутись на початок публікації до Кучерука. Ця особа нетерпляче очікує призначення Миколи Щирука на посаду головного міліціонера Рівненщини, аби лобіювати за його допомогою свої інтереси, розвивати бізнес, придушувати конкурентів, та як у далекі 90-ті порушувати закон безкарно. Чи хочемо ми повернення до 90-х років? Більшість людей відповість – НІ! Однак у випадку призначення Щирука, ми до них невідмінно повернемось.
Не можу залишити осторонь і інші факти зловживання службовим становищем паном Щируком, а саме неодноразове отримання та реалізацію ним службового житла. Так, працюючи на посаді заступника начальника Костопільського райвідділу, він отримав службову квартиру в будинку по вулиці Степаньській у Костополі, яку пізніше успішно продав. На цьому Микола Щирук не зупинився, оскільки в подальшому очолюючи управління по боротьбі з економічною злочинністю Рівненського обласного управління внутрішніх справ, знову отримав вже другу службову квартиру в м.Рівне по вулиці Буковинській, останню знову реалізував. Вже працюючи на посаді заступника начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю Івано-Франківського обласного управління внутрішніх справ, Микола Щирук отримує, о диво, вже третьої службової квартири у місті Івано-Франківськ, яку знову вдало реалізує, ось такий собі квартирний бізнес за рахунок держави.
Виникає питання, а для чого ж тоді Микола Щирук рветься до влади? Аби знову розпочати дерибан квартир та земельних ділянок? Увірвати собі ще один (а можливо і не один) ласий шматочок у вигляді нерухомості? Відповідь на це запитання читаючи даний коментар, я думаю всі вже знають.
В 2005 році Микола Щирук, побудував собі сучасний котедж по вулиці Тихій, в центральній частині Рівного, в якому зараз і проживає. Цікаво, за які саме кошти? Якщо він називає себе чистим перед законом, значить виключно за зарплату? От тільки будувати такий будинок на свою «ментовську» зарплату, він міг би до цього часу і сумніваюсь, що він побудував хоча б його половину, я вже не згадую ціну земельної ділянки, на якій він розташований.
Людина яка хоч раз у своєму житті стикалась із службою боротьби з економічною злочинністю знає, як працюють співробітники даного підрозділу, основним приорітетом яких є набивання власник кишень. Пан Щирук, як колишній начальник такої служби не лишився осторонь. Валютчики і підприємці які торгували на ринках Рівного – ось головне джерело його збагачення на той час. За те, що працівники міліції закривали очі на роботу валютчиків, Щирук регулярно отримував солідні для тих часів кошти. Також, за його вказівкою відбувались побори з приватних підприємців, які реалізовували свої товари на місцевих ринках.
Окремо хотілося б зупинитись на службі Миколи Щирука в Івано-Франківській області. Подробиці її мені не відомі, однак напрошується запитання – чому у 2005 році він стрімко тікає на пенсію? Все насправді просто – до влади прийшли «помаранчеві» і проти Миколи Щирука була порушена кримінальна справа. Це і стало основною причиною його звільнення на пенсію. Цікаво, за які ж такі заслуги проти нього, революціонера та патріота, якими він себе вважає була порушена кримінальна справа? Наскільки я пам’ятаю, у той час кримінальні справи порушувались відносно співробітників, які відверто служили кучмівському режиму і «переслідували» тодішніх активістів, учасників акції Україна без Кучми та Помаранчевої революції. Чи потрібне нам повернення тих часів, коли політики, які були при владі, використовували міліцію для залікування та переслідування своїх політичних опонентів? Звісно НІ!
А чим саме займався Микола Щирук протягом дев’яти років перебуваючи на пенсії? Він всього навського займав посаду начальника служби безпеки нафтопромислових районів підприємства «Укранафта» в західному регіоні України. Погодьтесь, це значна посада у значній компанії… От тільки як він її отримав? І за скільки?
Тепер хотілося б дізнатись, яку саме політичну силу підтримує пан Щирук? Якщо він такий завзятий опозиціонер, яким нам його представляють, тоді що робить його син - Микола Щирук у лавах партії Регіонів. Для тих хто ще не знає, Щирук молодший займається адвокатською діяльністю на даний час проживає в Борисполі, де активно будує свою політичну кар’єру - є депутатом Бориспільської районної ради 6-го скликання від Партії Регіонів. Чи може людина, яка активно сприяє побудові кар’єри свого сина Регіонала називати себе патріотом? Сумніваюсь… До речі, де був патріотизм пана Щирука, а також і він сам під час революції? Де він був коли люди мерзли на майданах та ночували під військовими частинами? Де був Щирук коли на Майдані відстрілювали патріотів?
Крім того, ще раз згадаю слова Микола Щирука, який говорив, що новий керівник УМВС має бути професіоналом своєї справи. Звісно. Однак якої саме справи? Судячи із його кар’єри він ще той професіонал зокрема у справі – наживатися, брати хабарі, привласнювати державне майно та кришувати злочинну діяльність окремих осіб.
Щодо компетентності у службовій діяльності, то тут нічого і пояснювати не треба, адже нещодавно в Україні введений в дію новий кримінально-процесуальний кодекс європейського зразка, якого Щирук не тільки не знає, а й скоріше за все і в очі не бачив. Цікаво як він збирається керувати міліцією, якщо все життя працювала із кодексом радянського зразка? Що він вимагатиме від своїх підлеглих? Як збирається організовувати роботу?
І останнє, як чоловік, який переніс інфаркт, може працювати керівником? Цікаво, що напише лікарська комісія про його придатність до проходження служби?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.