Рівненщина готова прийняти півтори тисячі кримчан

В оздоровчих закладах Рівненщини вже підготували місця для проживання сімей військовослужбовців із Криму.

Тимчасовий прихисток для 1363 кримчан облаштували в санаторно-курортних комплексах «Горинь», «Сигнал», «Електронік-Рівне», «Джерельце», "Веселка» та «Корчагінець». Про це йшлося на засіданні обласної координаційної ради з питань розміщення сімей військовослужбовців. Також такі родини готові прийняти 45 обласних комунальних закладів, а в установах системи соцзахисту Рівненщини додатково розгорнуто близько 170 додаткових ліжко-місць, пише "Рівне Вечірнє". 

За словами голови облдержадміністрації Сергія Рибачка, обласна влада подбає про те, аби забезпечити перевезення сімей до місць розселення. Також потурбується, аби люди отримали не лише належні умови проживання, але й якісне харчування. Водночас родини, котрі прибуватимуть із небезпечних регіонів України, мають бути забезпечені медичною, соціальною та психологічною допомогою, наголосив Сергій Рибачок.

Нагадаємо, в облдержадміністрації діє «гаряча» телефонна лінія (0 800 500 078), зателефонувавши на яку, мешканці Рівненщини можуть повідомити про свою готовність допомогти родинам військовослужбовців із Криму.

Тим часом  біженців із Кегичівського та Зміївського районів Харківської області, які проживали неподалік від українсько-російського кордону, почали приймати у Сарненському районі на Рівненщині. Про це кореспондентові Укрінформу повідомив голова районної ради Микола Драганчук.

«До нас прибули із сіл Лозова та Першотравневе 42 особи, в тому числі 14 дітей шкільного віку, яких поселяємо для тимчасового перебування у санаторій «Горинь» у селищі Степань, - сказав Драганчук.

За його словами, люди залишили свої домівки і господарства, побоюючись, що російські війська займуть названі населені пункти. Всі виїхали з наміром постійно оселитися на Рівненщині, тому ті, хто зміг, продали своє майно або передоручили його родичам. Опинилися вони у поліському краї завдяки запрошенню знайомих.

Для переселенців, яких з Харківщини має прибути ще 79 чоловік, нині готують приміщення двоповерхової школи у селі Грушівка, діти з якої навчаються в іншому селі, а також буде відновлено 3 триповерхові спальні корпуси в колишньому дитячому таборі «Дубки».

Приїжджі, серед яких представники різних робітничих професій, зголосилися своїми силами провести ремонт споруд та створити необхідні побутові умови. Органи місцевої влади нададуть будівельні матеріали.

У район також прибули дві сім'ї із Криму – одна, в якій 8 дітей, поселилася у селі Немовичі, а інша – у місті Сарни.

Загалом в області очікують найближчими днями 1365 громадян із Автономної Республіки Крим та східних областей України.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.