Чи буде у школах Рівненщини друга іноземна мова?

Бути чи ні другій іноземній мові у школах Рівненщини розглядає сьогодні постійна комісія з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської облради. 

За словами заступника голови Громадської ради при Рівненській ОДА Тетяни Редюк, зараз у багатьох школах області вивчається російська мова, як друга іноземна.

- Проте чимало батьків хоче, щоб їх діти вивчали дійсно іноземну мову в школі, адже російською на розмовному рівні і так нормально володіють. Ми порадилися і хочемо запропонувати профільному міністерству, щоб на кілька років взагалі відмінити вивчення другої іноземної мови, щоб у зв'язку з складною ситуацією в Україні зекономити кошти, - вважає Тетяна Редюк.

Тим часом начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Святослав Сидорук зазначив, що згідно із законодавством, у школах Рівненщини від 5 класу починають вивчати другу іноземну мову.

- Наразі у 500 школах області англійську мову вивчають як основну і в 112 - як додаткову. Німецька мова у 113 закладах Рівненщини вивчається як основна, і ще у 149 школах як друга іноземна. Тим часом російська мова вивчається як основна у 44 школах області і ще в 296 - як додаткова. Згідно із законодавством, школи області мають право обирати іноземну мову, або мову національних меншин. Тому деякі школи обрали собі російську мову вивчати як іноземну,  - повідомив Святослав Сидорук. 

Щодо того, щоб відмінити вивчення другої іноземної мови у школах Рівненщини, то Святослав Сидорук зазначив, що зекономити на цьому не вдасться.

- Згідно із санітарними нормами, є визначена кількість навчальних годин, які мають вивчатися у школах. Відтак якщо ми "знімемо" другу іноземну мову, замість неї потрібно буде запровадити новий предмет, - сказав Святослав Сидорук.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.