Будувати елітний район Рівного має інвестор

Сьогодні, 19 березня, депутати знову розглядали принцип розподілу земельних ділянок та забудову нових районів в місті. Однак перспективи не надто оптимістичні. Адже за висновками архітектора-проектувальника мікрорайону «Тинне» Валентина Дем’янова, за розбудову нового району в першу чергу мають приватні інвестори. Доля ж черги на отримання землі під забудову досі не визначена.

Нагадаємо, що спеціальна комісія Рівнеради на чолі з Марією Конощук збирається вже не вперше. У минулому депутати намагались розібратися з планом забудови мікрорайону «Тинне» та ситуацією з  чергою на отримання земельних ділянок під забудову. Раніше депутати висловлювали своє невдоволення планом забудови «Тинного» та пропонували внести в нього зміни. Світло на планування проекту на сьогоднішньому засіданні пролив проектувальник мікрорайону, Директор творчо-виробничої фірми “Архсервіс” Валентин Дем’янов:

Планування забудови Тинного – це вимога генерального плану міста. Тому зміни можуть вноситись тільки після змін до генерального плану. В генплані міста Рівного були закладені мікрорайони, які мали плануватись відповідно до європейських норм. Коли у 2007 році Верховна рада затвердила зміни розміру міста Рівного, то передбачалась саме така забудова мікрорайону. На всі зауваження, що до того що в мікрорайоні заплановані срумки і озера, то вони не входять до плану району. Ми їх спроектували як зелені зони, бо там неможна нічого будувати, земля не придатна, заторфована. Там навіть міст побудувати проблематично. Запроектовані адміністративні будівлі, тому що район планувався, як самодостатній. Крім того там значний шар родючого грунту, його треба рекультивовувати. Крім того особливістю цього району є те, що він оточений струмками, туди проблематично підводити комунікації. Тому на містобудівних радах формувалось завдання проектування комунікацій та забудови району. Міська влада провела тендер на розробку плану детального планування, який ми виграли.

Валентин Дем’янов зауважив, що ще колишній міський голова Рівного Віктор Чайка планував розвивати місто за європейським принципом. Зрозуміло, що будівництво такого мікрорайону мусить містити декілька етапів. Зокрема і кілька років підготовки.  І ключовим тут має бути саме сектор комерційної забудови та будівництво доріг і комунікацій. І лише потім можна розпочинати будівництво житлового сектору. «Житлові будинки – це як ґудзики до одягу, їх треба пришивати в останню чергу», - резюмував архітектор.

Здійснити такий масштабний проект зможуть тільки інвестори. Швидше за все іноземні. Принаймні на це сподівались під час планування забудови. До початку такого проекту роздавати земельні ділянки немає сенсу. Бо в такій місцині забудова перетвориться на заболочені нетрі.

Тим часом на засіданні комісії депутат Рівнеради Олександр Нестерук зауважив, що варто подумати і про розширення меж Рівного. Адже в передмісті рівняни вже будують цілі мікрорайони приватних будинків.

- З цим не все так просто. Адже робота ця довготривала. Спочатку треба проводити економічних розрахунок, домовлятися з місцевими радами про передачу земель. Це має погодити обласна рада та парламент, - апелював заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук.

Тим часом депутат Рівнеради Володимир Зиль запропонував у роботі з чергою на отримання земельних ділянок перейняти досвід інших міст.

- Там для початку передають землю в оренду на кілька років. Якщо за цей час людина не починає будувати, то землю забирають і передають наступним в черзі, - зауважив депутат.

А депутат Марія Конощук зауважила, що на минулих засіданнях депутати пропонували провести перереєстрацію земельної черги. У узагальнюватимуть всі пропозиції та розроблятимуть положення про розподіл земельних ділянок в місті на наступних засіданнях комісії. А також планують вивчити план детального планування району Басівщина. 

Ключові слова: 

Коментарі

Кому вигідна дестабілізація в області? Чому садоводи знову ділять землю?..

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.