У Рівному презентували перший музей фотографії

Творча студія фотохудожника Олександра Харвата тепер стала і музеєм. «У фарватері істин» тепер представляє відвідувачам понад 100 експонатів різних часів розвитку фотосправи. Багато з них автор зібрав сам, чимось допомогли однодумці.

Першу експозицію Музею історії фотографії  автор влаштував прямо в приміщенні студії "У фарватері істин" (м. Рівне, вул. Шевченка, 105, оф. 305). Каже, що таку ідею виношував вже давно.

- Так сталось, що фотографією я займаюсь все життя, і не один десяток років на професійно рівні. А починалось все з маленької камери, яку я зберігаю і досі. З часом накопичувався не тільки банк фоторобіт, а й збиралась різноманітна техніка, - розповів Олександр Харват. — Дещо віддавали друзі, інші раритетні фотокамери просто передавали мені, до не бачили в них ціності. Одну з фотокамер я навіть привіз з Індії. Нею колись користувався один знаменитий індійський фотограф. Іншу фотокамеру знайшли під час розкопок, вона належала німецькому офіцеру. Словом, серед експонатів багато цікавинок. Збирав не тільки фотокамери, а й техніку для проявки і друку фотографії, відповідну літературу.

Представлені в експозиції в експонати інших рівненських колекціонерів. Загалом колекція музею нараховує близько 100 експонатів. Фотохудожник закликає рівнян долучатися до створення і розширення музею, а в перспективі мріє про окреме об лаштоване приміщення для експозицій.

Напрямками діяльності Музею історії фотографії в подальшому стануть історія фотографії; колекція старих фотокамер, аксесуарів; колекція фотоапаратів відомих фотографів світу; колекція фотозбільшувачів для друку фотографій; колекція старих фотографій; література та книги.

Музей фотографії створюється з метою популяризації фотомистецтва в Рівному та Україні. Кожен бажаючий може зробити вклад в музей, у вигляді старих фотоапаратів, аксесуарів. 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.