23 березня: сьогодні день працівників культури та метеорології

Сьогодні в Україні - День працівників культури та аматорів народного мистецтва. А в світі - день метеорології. Тож, ми вітаємо працівників цих галузей.

1839 рік — у бостонській газеті Morning Post вперше з’являється вираз O.K. (варіант — як жартівливо-помилкове  скорочення фрази "oll korrect")

1841-й — у Лондоні Річард Бірд відкриває перше у Європі фотоательє (перше у світі на рік раніше відкрив у Нью-Йорку Александр Уолкотт).

1876 року росіянин Петро Яблочков у Франції запатентував "електричну свічу" – попередницю лампочки.

1891 рік — в Англії уперше використана сітка для футбольних воріт.

В 1921-му місто Олександрівськ перейменували в Запоріжжя.

В 1952 році найшвидший хет-трик в історії НХЛ зробив хокеїст українського походження, форвард клубу "Чикаго блек хоукс" Білл Мосієнко. Три шайби у ворота "Нью-Йорк рейнджерз" він закинув упродовж 21 секунди третього періоду. Команда Мосієнка виграла на виїзді з рахунком 7:6.

У 1982 році під час візиту в Узбекистан генсек КПРС Леонід Брежнєв відвідав авіазавод у Ташкенті, де на нього із супроводом обвалилося риштування, що не витримало під тиском сотень людей. Літній радянський лідер відбувся переломом ключиці, але продовжив програму кількаденного візиту без хірургічного втручання.

1983 року на американському ТБ президент США Рональд Рейган, уперше виступив з ініціативою розробки Стратегічної оборонної ініціативи (СОІ), яка невдовзі отримала назву "пЄвропейський рограма зоряних воєн"

1994-й — у Брюсселі підписали договір про співпрацю між Україною і Європейським Союзом.

1997 рік — у Маямі під час хірургічної операції 10-місячній італійській дівчинці пересаджено сім органів — рекордна кількість для однієї операції

В 1998-му на 70-й церемонії вручення Оскарів фільм Джеймса Камерона "Титанік" отримав 11 нагород.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.