Мистецьку премію присудили рівненському художнику Анатолію Мартиненку

З метою увічнення пам’яті видатного художника, архітектора та педагога, заохочення сучасних митців до написання творів, присвячених висвітленню кращих здобутків сьогодення, популяризації новітнього українського мистецтва та відзначення кращих митців в галузі образотворчого мистецтва, присудити міську мистецьку премію імені Георгія Косміаді Мартиненку Анатолію Івановичу з врученням диплома лауреата, нагрудного знака та грошової винагороди (посмертно)”, - про це йдеться в розпорядженні міського голови Рівного Володимира Хомка від 21 березня 2014 року.

Міську мистецьку премію імені Георгія Косміаді у Рівному вручають вже вдруге. Першу мистецьку премію отримав у 2013 році перший голова спілки художників України на Рівненщині - Костянтин Литвин, посмертно. Другу премію також посмертно присудили художнику-живописцю, графіку, члену Національної спілки художників України, директору Рівненської дитячої художньої школи Анатолію Мартиненку.

"Свої знання та мистецтво нащадкам" - таким був дивіз відомого рівненського художника Анатолія Мартиненка. Саме йому цьогоріч посмертно присудили мистецьку премію імені Георгія Косміаді. Нагрудний знак, диплом та грошову премію з рук секретаря Рівненської міської ради Андрія Грещука отримав син митця - Артур Мартиненко.

Рішенням комісії серед трьох претендентів було майже одноголосно вирішено присвоїти міську мистецьку премію імені Георгія Косміаді саме Анатолію Мартиненку.

    - З 12 членів комісії 9 проголосували саме за Анатолія Мартиненка, - наголосила заступник міського голови Рівного, голова комісії Галина Кульчинська.

- Минуло трохи більше як 40 днів з дня смерті мого батька. Наша родина вдячна, що громада міста та члени комісії вшанували Анатолія Мартиненка мистецькою премією імені Георгія Косміаді, - розповідає син митця, директор Рівненської дитячої художньої школи Артур Мартиненко.

За 42 роки педагогічної праці Анатолій Мартиненко допоміг сотням, а можна сказати навіть тисячам молодих митців, які завжди з любов'ю та шаною згадували та згадуватимуть свого талановитого та мудрого наставника.

Наразі управлінням культури і туризму виконавчого комітету Рівнеради вирішується питання про присвоєння Рівненській дитячій художній школі імені Анатолія Мартиненка.

Про це повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.