У Рівному ініціюють створення муніципальної поліції

Питання створення муніципальної поліції розглядають у Рівному. Наразі у місті підготували проект рішення про звернення до голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України та депутатів Верховної Ради України щодо підготовки законопроекту з цього приводу.

Зокрема, у проекті рішення,  ініціатором якого став депутат Рівнеради Святослав Євтушенко, зазначається, що міська рада вирішила звернутися до голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, депутатів Верховної Ради України від Рівненської області з проханням винести на розгляд Верховної Ради України питання щодо створення на території України місцевих органів правопорядку (муніципальної поліції).

Як йдеться  на сайті Рівненської міської ради, аргументується це тим, що створення муніципальної поліції робиться відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою зростання авторитету правоохоронних органів. А також забезпечення охорони громадського порядку, дотримання прав і свобод громадян та зменшення соціальної напруги в суспільстві.

У самому ж зверненні зазначається наступне:

"Рівненська міська рада, проявляючи глибоку стурбованість значним рівнем соціальної напруги в суспільстві, одним з основних чинників якої стало різке падіння рівня довіри населення до діючої системи правоохоронних органів, дискредитація якої за останні кілька місяців призвела, як до повної втрати представниками Міністерства Внутрішніх Справ України авторитету правоохоронців, так і посиленню самосудних настроїв населення, що, поряд з правовим нігілізмом та загальною правовою безграмотністю, може призвести до невиправних наслідків, які, на тлі загальнополітичної ситуації в державі, стануть спусковим гачком до загальної анархії та втратою контролю за розвитком ситуації в регіонах. 

Виправити цю ситуацію може надання можливості органам місцевого самоврядування створювати власні органи правопорядку (муніципальну поліцію), яка, будучи сформована з представників територіальної громади та підпорядковуючись місцевим радам – ініціаторам їх створення, виконуватиме обов’язки щодо забезпечення охорони громадського порядку та дотримання прав і свобод громадян в контексті особливостей конкретного регіону, орієнтуючись на нагальні потреби територіальної громади, особливо у сферах благоустрою, профілактики порушень громадського порядку.  

Такі структури не замінять собою існуючі правоохоронні органи, але дозволять переформатувати їх для роботи у сфері кримінального судочинства, повністю передавши діяльність з профілактики, запобігання та припинення адміністративних порушень органам місцевого самоврядування.  

Так само, такі підрозділи, будучи включеними в систему виконавчих органів місцевої ради, будуть набагато доступнішими для контролю їхньої діяльності з боку представників громадськості та зможуть оперативно реагувати на поточні потреби територіальної громади.

Наслідком цього, з одного боку, буде зростання авторитету правоохоронних органів, зменшення соціальної напруги в суспільстві, а з іншого – збільшить відповідальність органів місцевого самоврядування перед своїми виборцями. 

Зважаючи на вище, викладене просимо Вас ініціювати розробку законопроекту про створення місцевих органів правопорядку (муніципальної поліції)."

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.