Православні церкви Київського і Московського патріархатів заговорили про об'єднання

Церковні ієрархи УПЦ Київського і Московського патріархатів заявили про пошук компромісу для можливого об’єднання в подальшій перспективі. Про це пише інтернет-сайт «Espreso.tv» посилаючись на результати прес-конференції «Церква в умовах інформаційної війни».

За словами керівника інформаційно-видавничого управління київської патріархії архієпископ Євстратія (Зорі), одна з умов, яка ставиться – відречення від посади патріарха Філарета.. 

- Патріарх Філарет сам себе не призначав на цю кафедру. Цей послух на нього поклала церква. І знімати з посади його має тільки церква. Або він сам. - зазначив речник УПЦ-КП.

Він також заявив, що офіційно оголошено про початок діалогу між церквами.

- Ми робимо те, що можемо, а завершити це може тільки бог… Об’єднання станеться так само неочікувано, як і незалежність України. Бо бути єдиними - це природно для церкви. - додав Євстратій. 

В той же час, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ-МП Протоієрей Георгій (Коваленко) зазначив, що зараз ніяких умов немає, а є бажання до об’єднання, до відновлення єдності.

- Є заклик до повернення до церковного спілкування, якого не було 22 роки. А як це буде відбуватися ми побачимо згодом. - сказав речник УПЦ-МП.

Також протоієрей Георгій повідомив, що відбулося засідання комісії, яка напрацьовує позицію УПЦ МП з цього приводу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.