Рівненський громадський форум: шляхи вирішення проблем міста

У Рівному відбувся Громадський форум, який об’єднав громадських активістів та всіх бажаючих долучитись до розробки шляхів вирішення проблем міста.

Учасники Форуму обговорювали в групах у форматі відкритого простору 15 вибраних актуальних проблем регіону та напрацьовували конкретні заходи, що допоможуть їх вирішити.

Серед піднятих тем були як проблеми обласного центру (наприклад, відновлення дитячих майданчиків у Рівному, популяризація велотранспорту в місті), так і області загалом (прозорість та контроль влади, цифрове перетворення Рівненської області, запобігання підлітковому алкоголізму, інші).

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов підтримує таку ініціативу громадськості:

- Громадські активісти можуть розраховувати на мою підтримку. Дуже важливо розглядати питання спільно з громадськістю, яка має певні шляхи вирішення місцевих проблем, - сказав Михайло Кириллов.

Студенти мали можливість разом з більш досвідченими колегами шукати шляхи вирішення найактуальніших для них питань. Зокрема, як викорінити хабарництво у ВНЗ, як навести лад у студентських гуртожитках, як активізувати органи студентського самоврядування та підвищити свою політичну культуру. Торкалася проблем молоді також тема «Формування молодих лідерів Рівненщини».

- Зараз саме той час, коли піднесену після Майдану енергію громади потрібно ефективно використати в напрямку вирішення місцевих проблем, аби ці позитивні настрої не встигли згаснути, – говорить голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Тож головною ідеєю цього Форуму було спрямувати цю енергію в потрібне конструктивне русло.

- Як показали результати анкетування його учасників, 100% опитаних на запитання «Чи потрібно, на Вашу думку, проводити такі заходи в подальшому?» відповіли ствердно, При цьому, вказували про необхідність проведення таких заходів регулярно з презентацією вже втілених ідей громади, залучення до них більшої кількості людей, активістів з інших міст, а також експертів у певних обговорюваних сферах і посадовців органів влади та місцевого самоврядування. Це свідчить про те, що на Рівненщині є чимало активних громадян, які готові шукати шляхи вирішення місцевих проблем. Але аби ця енергія не була витрачена марно, дуже важливо, щоб і місцева влада йшла назустріч таким людям, і не лише чула їх, а й практично долучалася до втілення в життя напрацьованих ідей, - наголосив Олексій Горецький.

Учасники Форуму думали також, як отримати якісні житлово-комунальні послуги, підвищити енергоефективність бюджетних установ області, запровадити роздільне збирання побутових відходів. Досить актуальною не лише для Рівненщини є і проблема благодійних внесків у садочках, школах, лікарнях. Тож активісти теж думали, як навести порядок у цьому питанні. Досить новою і цікавою для обговорення стала тема «Впровадження електронних щоденників учня». Крім того, учасники заходу думали над Системою, яка має змінити Систему, тобто суттю мережевого суспільства.

- Я радий, що нам вдалося залучити до участі у Форумі таку велику кількість активних людей. Очевидно, що все більше рівнян готові, не чекаючи милості влади, самостійно вирішувати власні проблеми. Це перший крок, але він вартий половини пройденого шляху. Наступне наше завдання – втілити все задумане в життя, – сказав головний ініціатор заходу Святослав Клічук.

Як повідомили організатори Форуму, з результатами напрацьованих активістами пропозицій можна буде ознайомитися в соціальних мережах, зокрема, в групі ГромФорум. Рівненщина у Фейсбуці. Крім того, за можливості, буде створений окремий сайт, аби кожен міг долучитися до цього процесу.

Форум проводився з ініціативи громадських лідерів Рівненщини за сприяння Рівненської обласної ради, організаційної підтримки Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» і підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.