Сьогодні - день поширення інформації про аутизм

Аутизм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») — вроджене психічне захворювання, що характеризується нездатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом — і виникаючими з цього факту порушеннями в соціалізації. Хворий типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані «острівці знання» — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.
Причини виникнення цього розладу досконало не вивчені. Одним з видів таких розладів є аутизм, пов'язаний з генетичними відхиленнями. Проте навіть якщо захворювання обумовлено спадковими чинниками, через ген передається лише схильність до аутизму, а сам розвиток захворювання, очевидно, відбувається через інші чинники.
Серед причин, які сприяють виникненню аутизму фахівці називають:
• Порушення харчування і обміну речовин (звідси метод корекції безглютеновими і безказеїновою дієтами);
• Перенасичення організму важкими металами, т.з. нейротоксинами, сюди ж деякі фахівці відносять причину успіхів медицини в винайденні вакцин з консервантами, які містять ртутні сполуки, а також деякі ліки, які вживаються при загрозі переривання вагітності (звідси — методи корекції «хелірування», детоксикація;
• Інтоксикації через нейроінфекції або глистяні інвазії;
• Неправильний обмін серотоніну і інших ферментів, електролітів і ін. біохімічні чинники (звідси — медикаментозний метод, включаючи БАДи, амінокислоти, ферменти;
 Анатомічні або функціональні порушення мозкової діяльності;
• Наслідок бурхливого розвитку цивілізації: темп, стреси, нервозність;
• Порушення кісткового і загального моторного розвитку (звідси — корекція хребта, нейрокінезотерапія, краніо-сакральна терапія, БОС-терапія;
• Психологічні особливості сучасних людей (інфантилізація батьків веде до так званого психогенного аутизму).
Найважчий випадок з «внутрішніми» передумовами — це порушення генетичні, які практично не піддаються корекції, адже неможливо виправити ген в КОЖНІЙ клітинці тіла.
Серед хлопчиків захворювання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж серед дівчаток. Останні дослідженя вказують, що аутизм усе частіше відносять до розряду захворювань через проблеми в навколишньому середовищі (environment): їжа, ліки, повітря, вода, надходження до організму потрібних мікроелементів, вміст токсинів в навколишньому просторі, тобто, все, що оточує людину може нести у собі потенційну небезпеку — і виступати джерелом проблем.
На сьогодні в Україні діагноз аутизм може «поставити» тільки дитячий психіатр. Через це найбільш використовуваний засіб для лікування аутичних дітей — це медикаментозний. Проте у всьому світі корекцією розладів спектра аутизму займаються лікарі, психологи, психотерапевти, логопеди та ін. Саме такий підхід дає найкращі результати.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.