Рівненська облрада «скинула» Кособуцького

Депутати Рівненської обласної ради зі скандалом звільнили голову постійної комісії бюджету й фінансів Олексія Кособуцького. Йому під час годинного обговорення нагадали не тільки скандали з костопільськими підприємцями, а й висловили претензії до його депутатської роботи.

 

У Рівненській обласній раді тримає скандал навколо голови бюджетної комісії Олексія Кособуцького. Якщо вже другу сесію поспіль звинувачують у махінаціях та перевищенні повноважень. Зокрема на цій сесії колишній голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук вніс пропозицію на сесію про звільнення пана Кособуцького з посади голови комісії.

В свою чергу депутати вирішили включити це питання в порядок денний та обговорити його. Втім, обговорення перетворилось майже на годинну сварку депутатів.

- На минулій сесії під час скандалу, я вступився за Олексія Кособуцького, бо не можна звинувачувати людину без доказів розслідування правоохоронних органів, - зауважив на початку обговорення депутат Богдан Файфура.  Однак в мене є і питання до депутатської діяльності пана Кособуцького. Адже є багато претензій до нього як голови комісії.

- Пиши заяву Кособуцький. Цього вимагають депутати,  - вигукнув Віктор Кривун. – Але є інший факт. Сьогодні відбувається парування вовків з домашніми цуциками. Чому депутати, які мали справи з Кособуцьким, не встали і не визнали, що вони теж винні в бюджетних оборудках.

Втім заяву Кособуцький писати не став, а вийшов до трибуни захищатися від звинувачень, які звучать уже другу сесію поспіль.

- Моя посада має політичне значення. Спокійно це сприймаю. Хай депутати оцінюють мою роботу і я її прийму. Я не тримаються за посаду, - розповів Олексій Кособуцький. -  Після минулого змісту я написав листи в СБУ, МВС та прокуратуру з прохання надати інформацію про порушення проти мене кримінальних справ проти мене. Таких справ немає. Є офіційні відповіді.  Щодо мого диплому то є довідка, що є порушення процедури видачі мого диплома. Зокрема, у довідці адміністрації вишу визнає, що я проходив курс навчання, однак диплом був виданий з порушенням. Для правильної видачі диплому мене просять з’явитися на факультет. З 2010 року я на посаді голови бюджетної комісії відмовився від заробітної плати. І офіційно ніде не працював. Тим часом таку брудну кампанію проти мене пов’язую з бажання розслідувати корупцію на  Костопільщині. Проти мене виступили міський голова Костополя Євген Денисюк, депутат Михайло Кривко.  Зокрема Михайло Петрович заборонив мені відправляти листи та звернення владі Костополя.

Стосовно моєї роботи в комісії та президії, то ми взяли на себе тоді повноваження, коли у області не було іншої влади і не допусти колапсу.

Виступ Кособуцького натомість присутні в залі перервали гучним скандуванням  «Ганьба».

- Я нічого не організовую проти Кособуцького. Його для мене не існує, - взяв словом  депутат та колишній перший заступник голови облради Михайло Кривко.  - Через його непрофесійні дії звільнилась начальник фінансового управління Людмила Кушнер, яка є професіоналом з багаторічним стажем. А Кособуцький вирішив, що він головний в бюджеті Рівненщини. І йому не указ ні голова обласної ради, ні виконавча влада області. Є пропозиція змінити сьогодні голову бюджетної комісії.  У депутатському корпусі є багато професійних людей

Втрутився в дискусію і народний депутат Микола Кучерук:

- Я написав звернення з цього питання до Генпрокуратури. Люди хотіли штурмувати кабінет Кособуцького, я відмовив. Якщо депутати та люди проти голови комісії – він має піти.

У підсумку депутати 53 голосами вирішили звільнити Олексія Кособуцького з посади голови бюджетної комісії. Таке рішення вони проголосували на сесії. Ймовірно нового голову оберуть вже на сьогоднішній сесії. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.