У Рівному вимагають створення художнього музею

4 квітня об 11:00 на вул. Драгоманова, 9 відбудеться акція "Вернісаж на Драгоманова.  Художньому музею бути!".

 

 На жаль, у нашому обласному центрі на сьогодні діє лише Краєзнавчий музей з відділами "Літературний музей Уласа Самчука" та "Музей бурштину". Невеличка виставкова зала НСХ України на вул. 16 липня не спроможна вмістити роботи талановитих художників нашого краю, занурити глядачів і шанувальників мистецтва у світ прекрасного, створеного професійними художниками і народними майстрами впродовж багатьох попередніх віків. Рівне – найбідніше музеями місто з обласних центрів України. Численні пропозиції і звернення рівненської інтелігенції до керівників області про створення у Рівному художнього музею залишалися без уваги.

Громадська координаційна рада звертається до керівництва Рівного про передачу будинку по вул. Драгоманова, 9 (колишнє приміщення жіночої консультації № 1) для створення Художнього музею.

Цей будинок був споруджений у 1929 р. на пожертви благодійників і громади міста для розміщення у ньому каси хворих. Вишуканий будинок з колонадою, як і колишня гімназія (нині краєзнавчий музей), став окрасою історичної частини міста. З часу спорудження до наших днів будинок належав громаді міста, як заклад охорони здоров’я. В 1930-і рр. тут працював відомий рівненський лікар М.М.Прохоров, пізніше славетний акушер-гінеколог Б.К.Квашенко. Надзвичайно цікава і багата 85-річна історія цього будинку, який є пам’яткою історії та культури місцевого значення.

Художній музей на Драгоманова об’єднає під своїм дахом унікальні колекції живопису, сакрального мистецтва, скульптури, творів народного мистецтва,  фотохудожників, Музею історії фотографії. Прилегла територія стане майданчиком для проведення фестивалів, творчих свят, виставок під відкритим небом тощо.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.