Художники і судді претендують на будівлю в історичній частині Рівного

Рівненські митці сьогодні влаштували виставку своїх картин та фотографій просто неба. Біля приміщення колишньої жіночої консультації, що знаходиться по вулиці Драгоманова 9, рівненська творча інтелігенція та небайдужі громадяни виступили проти передачі даного приміщення Апеляційному суду. Вони переконані, що у цій будівлі потрібно облаштувати художній музей.

Підтримати акцію вийшли і студенти, які намалювали плакати.

Художник Віктор Гвоздинський неодноразово звертався до влади, аби надали приміщення для створення музею.

- Ця консультація переведена в недіюче приміщення розпорядженням міського голови та укладена договором позички на 49 років під апеляційний обласний суд. Ми, творча інтелігенція, неодноразово зверталися, щоб нам дали приміщення для створення музею і музею фотографії. У Рівному є фотографи і художники, які відомі на весь світ. Це приміщення знаходиться у історичній частині міста, яка ще не забудована бутіками та торговими центрами.

Рівне - це єдине місто, яке немає музею міста та художнього музею. Тому ми звертаємось до громади і влади, щоб віднайшли приміщення для Апеляційного суду, або збудували нове. Ми думаємо, що у цьому приміщенні може бути не лише музейна справа а й культурний центр, де б могла збиратись молодь і проводити різні вечори, концерти фестивалі. Територія і приміщення дозволяє це зробити. Міський голова Хомко сказав, що незважаючи на те, що підписаний договір, він не заперечує цей договір розторгнути. Голова Апеляційного суду Олег Полюхович також сказав, що він не заперечує, якщо йому нададуть якесь приміщення, - розповів Віктор Гвоздинський.

Натомість представник з міської ради повідомила, що лише нещодавно почула про те, що митці хочуть створити художній музей саме у цьому приміщенні:

- 28 лютого ми почули, що саме в цій будівлі хочуть створити художній музей. Чомусь до цього моменту ніхто не звертався. З 2010 року велись переговори із судовою адміністрацією України. Судова адміністрація сказала, що проблем з ремонтними роботами та коштами не буде і вона бере на себе певні витрати. Повторюю позицію міської влади – ми не проти створення музею, не проти облаштування у даному приміщенні за умови, що Апеляційному суду буде знайдене приміщення і обласна рада візьме на себе фінансування і утримання даної будівлі, - сказала начальник управління комунальною власністю Наталія Поліщук.

Громадський активіст Олексій Хахльов також виступив перед громадою, процитувавши Стіва Джобса:

- Кожного дня, коли ви встаєте, треба думати про одне - про смерть. Знаєте чому? Тому що, якщо ви будете знати, що цей день буде останнім у нашому житті, чи будете ви робити те, що ви зараз робите? Якби я знав, що цей день буде останнім в моєму житті, я все ріно прийшов би сюди і разом з громадою відстоював, щоб у цьому приміщенні був музей. Тому що якщо ми будемо плодити суди, прокуратуру і міліцію, то ми перетворимось у поліцейську державу. Тільки цей народний спротив, який перетворився у революцію, ціною людських жертв репресивної машини у вигляді держави над людьми. Державу рухає не державна влада, а державою рухає мистецтво та патріотизм. Я думаю, якщо серед рівнян провести референдум і запитати чи має тут бути суд чи художній музей, то ми на 99 відсотків отримаємо відповідь, що тут має бути музей. Сьогодні ми маємо керувати у Рівному, звичайні громадяни. Я думаю що музей буде.

Народний депутат Віталій Чугунніков підтримав громаду та прийняв звернення від митців.

Голова Апеляційного суду Олег Полюхович розповів про погані умови праці для працівників суду та пообіцяв, якщо їх знайдуть інше приміщення, то Апеляційний суд не претендуватиме на будівлю, що по вулиці Драгоманова 9.

- Шановні митці вчора були у Апеляційному суді і бачили в яких умовах ми працюємо. Ми до вирішення цієї проблеми також йшли роками. Приміщення, яке на сьогоднішній день  займає апеляційний суд, ніде в Україні такого більше приміщення в Україні нема. Поїдьте на Волинь, у Житомир, Тернопіль і так далі. Міський голова нам поставив певні умови, так як це приміщення має певне значення для громади. Право власності не змінилось, воно залишається за територіальною громадою міста. Нам лише передали його у користування і однією з умов є що приміщення має бути збережено в такому вигляді. Яким воно є на сьогоднішній день. Якщо  Апеляційному суду буде надано альтернативне приміщення, ми тоді погодимось і ця угода буде розірвана, - сказав Олег Полюхович.

Отож, рівняни завершили свою мирну акцію Гімном України та щиро сподіваються, що їх прагнення зробити місто кращим почують.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.