Кандидат у Президенти Олег Тягнибок у Рівному: репортаж і ФОТО

Сім хвилин за 18-ту годину. Біля Органного залу у РІвному стоїть агітаційний намет ВО «Свобода». У дверей хлопці у камуфляжі з бейджами «Свобода». Охоронець», із колонок лунає «Мій лицарський хрест» гурту «Тартак».

У залі вже повно людей – переважно сиві й лисуваті голови дивляться на стіл вкритий зеленою тканиною на сцені та трибуну. Біля стін також багато людей. Усі чекають, хтось між собою обговорює рейтинги кандидатів.

18:20 – до зали заходять охоронці в камуфляжах, і «костюми» з навушниками. Торують дорогу кандидату в Президенти України Олегу Тягнибоку, який запізнюється на 20 хвилин і за яким прямує губернатор Сергій Рибачок, депутат обласної ради Олексій Бучинський, останнім слідує народний депутат Олег Осуховський.

Кандидат одразу займає місце за трибуною. Осуховський дещо згодом, якось несміло займає місце за столом, іще пізніше до нього приєднується Бучинський.

Тягнибок розпочинає із хвилини мовчання за загиблими героями Небесної сотні. А далі говорить про все те, що нині актуально: «це все російська диверсія», що «Свобода» іще раніше говорила, що не можна «загравати з Москвою», не Крим потрібен Путіну, а вся Україна.

– Чому не слухали «Свободу», чому нам забороняли проводити референдум про статус Криму? Ми двічі збирали підписи, дякую рівнянам, що допомагали зібрати. Ми пропонували програму інтеграцію Криму в Україну. Рано чи пізно ми цей Крим повернемо, бо це українська земля, – каже Тягнибок.

Говорить рівно, виважено, без притаманного йому емоційного «надриву». Це навіть дивує – «картинка» не співпадає з «аудіо», до якого звик на Майдані, тому мимоволі виникає внутрішнє питання чи це справді Олег Тягнибок. Дещо дезорієнтує й відсутність вишиванки на кандидаті.

Він проїхався по ідеологічним супротивникам – комуністам і регіоналам, представники яких голосували у Криму й спричинили нинішні події. Каже, що комуністичну ідеологію треба заборонити.

Україну бачить унітарною державою без будь-яких автономій, «сильною міцною національною державою». Презентує програму «Українська сила».

– Нам однозначно треба визначити зовнішній вектор. Весь світ є друзями України, а ворог – Кремль і 11 його «друзів». Сьогодні треба жорстко ставити питання про вступ до НАТО. Треба подумати щодо повернення до ядерної зброї, – говорить Тягнибок і ці його слова присутні підтримують оплесками.

О 18:44 на вулиці біля органного залу мокнуть під слабким дощем декілька припаркованих автівок різного калібру із київськими, рівненськими, житомирськими і львівськими номерами. Зокрема, і чорна «Тойота Секвойя». Агітаційний намет уже збирають.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.