Кучерук незаконно хоче розпустити Рівненську облраду?

Наміри народного депутата Миколи Кучерука ініціювати «розпуск» Рівненської обласної ради не мають правового підґрунтя. Про це повідомляють у прес-службі облради.

Як йдеться у повідомленні, чинне законодавство передбачає два випадки можливого дострокового припинення повноважень обласної ради:

1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

Вказані підстави встановлені ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та є вичерпними.

Лише за наявності таких підстав, а також рішення суду, яким встановлені факти незаконних дій чи рішень, позитивних висновків профільного комітету, Верховна Рада України може призначити позачергові вибори обласної ради.

Більше того, відповідно до ч. 4 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України головою обласної державної адміністрації, тобто Сергієм Рибачком. Ні бюро обласної організації ВО «Батьківщина», ні народний депутат Микола Герасимович Кучерук не наділений правом порушувати питання про дострокове припинення повноважень обласної ради.

У будь-якому випадку, місцева рада, повноваження якої припинені достроково, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної місцевої ради (ч. 6 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Ініціаторам подібних популістських закликів варто уважніше вивчати норми діючого законодавства України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.