Поблизу Рівного у сільської громади вкрали джерело?

Частину земель, які належать до Великоомелянської сільської ради, захопили. Про це розповіли місцеві мешканці під час сходу жителів району Тинного, Вересневе і Боярки, на якому обговорювалося проведення чесних і відкритих громадських слухань щодо будівництва небезпечного виробництва (утилізація ртутомістких ламп), - пише у Facebook журналістка Любов Романюк.

 

Можливо, про це стало б відомо набагато пізніше, якби не одна суттєва обставина. На захопленій території знаходиться джерело, з якого з давніх-давен місцеві мешканці набирали воду. Її якості дивувалися навіть експерти, які отримали зразки для її дослідження.
Минулого літа несподівано для всіх територію обнесли залізним парканом. Поставили сторожку, найняли відповідального за охорону і почепили табличку «Санітарна зона». Коли вчора, 6 квітня, на територію, де знаходиться джерело, навідалися люди, сторож пояснював, що територію загородили, аби місцеві мешканці не мили там машини. Хоча, чесно кажучи, навіть на позашляховику за умови хорошої погоди дістатися туди вкрай важко. Коли ж розпочали розпитувати, хто його господар і від кого він отримує зарплату, сторож однозначно заявив, що тут він проводить своє дозвілля і не отримує за це грошей. 


Неозброєним оком видно, що шар чорнозему, який знаходився за огорожею, вже знятий і, напевно, проданий. На зауваження депутата міської ради Олександра НЕСТЕРУКА, що ці землі не могли продати, бо на них знаходиться водний об’єкт, місцеві мешканці відповіли, що, скоріше за все, це оборудка рук колишнього голови Рівненської райради Василя Карпенчука. 
– Я гуляв тут завжди, – розповідає один із місцевих мешканців. – Підійшов, попив водички. У цій місцині б’є три джерела, якість води у яких унікальна. Санстанція, до якої я звертався, щоб дослідити якість води, була здивована, бо якщо до неї додати трошки газу – це готовий продукт на ринок. Можливо, тут і планують відкривати подібне підприємство. А, може, тому закортіло мати власний курорт. 


У будь-якому випадку, якщо на цій території почнеться якесь будівництво, все Тинне залишиться без води, бо її рівень впаде до критичного. Буде аналогічна ситуація як із Горбаківським водозабором.


Власник земельної ділянки погодився зустрітися із мешканцями у вівторок, 8 квітня, о першій годині біля хреста на вулиці Тинівська (не доїжджаючи до ЗОШ №17, біля аптечного кіоску). Він і розставить крапки на «і» – чи справді це відголоски колишньої влади, коли про людей ніхто фактично не думав.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.