На Рівненщині держслужбовці вимагали хабарі у супермаркетах та заправках

Співробітниками УСБУ в Рівненській області викрито та задокументовано факти систематичного вимагання та одержання службовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області хабарів з мереж супермаркетів та АЗС. Підприємці платили гроші за зменшення розмірів штрафних санкцій та невключення до планів перевірок Інспекції.

Встановлено, що протягом 2013 року керівники Інспекції систематично особисто та через підлеглих працівників одержували від мереж автозаправних станцій неправомірну вигоду як готівкою, так і талонами на пальне.

У березні цього року за матеріалами УСБУ в Рівненській області міліцією було відкрито кримінальні провадження стосовно службових осіб Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області. Кільком  з них вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України.

Співробітниками СБУ у взаємодії з УМВСУ в Рівненській області проводяться слідчі дії із встановлення всіх епізодів хабарництва з боку  службових осіб Інспекції, встановлюються також особи, які надавали хабарі посадовцям.

Управління Служби безпеки України в Рівненській області звертається до всіх осіб, які зазнали неправомірних дій з боку службових осіб Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області з проханням повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди даними службовцями за телефонами: 67-82-54, 23-17-77; 22-43-43; або на телефон «довіри» 67-86-06.  

Згідно ч.6 ст.369 Кримінального Кодексу України звільняються від кримінальної відповідальності особи, стосовно яких були вчинені дії щодо вимагання неправомірної вигоди і після пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно заявила про те, що сталося органу, службова особа якого згідно із законом має право повідомляти про підозру. Про це повідомляє прес-група УСБУ в Рівненській області

Ключові слова: 

Коментарі

Час пройшов, а прізвища держслужбовців-хабарників так і не названо. Напевно даремно очікувати зміни по очищенні від корупції органів влади.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.