На Рівненщині безоплатну правову допомогу надаватимуть через Skype

9 квітня в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки презентували результати напрацювань проекту «Покращення доступу жителів малих громад до правової допомоги через використання новітніх технологій та залучення ресурсів органів влади».

Як повідомили у прес-службі КВУ в Рівненській області, його метою є впровадження дистанційної державно-громадської системи безоплатної правової допомоги. Для цього на базі бібліотечних установ створюються пункти дистанційного доступу до правової допомоги та залучення до надання такої допомоги консультантів органів державної влади, місцевого самоврядування та неурядових організацій. Тобто, громадяни, насамперед мешканці віддалених сіл і районів, скориставшись підключеними до Інтернету комп’ютерами в своїх місцевих бібліотеках, зможуть отримувати безкоштовну юридичну допомогу фахівців органів влади та кваліфікованих юристів. В тому числі і через відеозв’язок.

Проект реалізовує Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у восьми областях України: Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській. Регіональним координатором проекту на Рівненщині є РОГО «Комітет виборців України».

Як розповіли ініціатори ідеї, на початку проекту проводилися перемовини і зустрічі робочих груп, під час яких представники Рівненського КВУ, спеціалісти органів влади, бібліотекарі області обговорювали та напрацьовували практичні механізми впровадження цієї ініціативи.

У результаті на сьогодні вже визначено населені пункти на Рівненщині, де працюватимуть дистанційні консультаційні пункти, в яких фахівці органів влади та досвідчені юристи обласного рівня згідно із затвердженими графіками надаватимуть безоплатну юридичну допомогу для відвідувачів бібліотек. Так, для початку такі пункти працюватимуть у 10 населених пунктах регіону (другий за кількістю показник із восьми областей, у яких реалізується проект). Консультації надаватимуть спеціалісти головних управлінь юстиції, Держземагентства, Пенсійного фонду України в Рівненській області, Департаменту соціального захисту Рівненської ОДА, а також юристи РОГО «Комітет виборців України». Графік прийому – щочетверга з 14 до 17 години. Перший пробний практичний запуск цієї системи запланований на 17 квітня.

«Необхідність впровадження такої ініціативи назріла вже давно, адже не секрет, що людям, особливо в сільській місцевості, набагато важче отримати якісну безоплатну правову допомогу, не виїжджаючи за межі місця свого проживання, – говорить голова правління Рівненського КВУ Олексій Горецький. – Тому нерідко люди через незнання законодавства втрачають можливості реалізувати своє те чи інше право, гарантоване державою. Однак на сьогодні завдяки сучасним технологіям і місцевим бібліотекам можна значно спростити доступ громадян до актуальної правової інформації та консультацій. В тому числі і через безпосереднє спілкування людини зі спеціалістами органів влади та юристами з використанням відеозв’язку. І ми раді, що таку ініціативу готові підтримувати і бібліотекарі, і представники органів влади. Зокрема, висловлюємо подяку за активну співпрацю в реалізації цієї ініціативи директору Рівненської обласної бібліотеки Валентині Ярощук та заступнику начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександру Корольчуку».

Організатори запевняють, що звернутися до дистанційних консультаційних пунктів може кожен, але переважне право скористатися новим сервісом надається малозабезпеченим громадянам. Для цього потрібно прийти в бібліотеку у час, визначений у графіку. Що робити далі, підкаже бібліотекар.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.