У Рівному відбудеться виставка "Великодня писанка"

10 квітня о 14 годині у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (ІІІ поверх, відділ мистецтв) відбудеться презентація п’ятої виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Великодня писанка». Виставка організована за сприяння Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненського обласного центру народної творчості.

В експозиції представлені творчі роботи майстрів-писанкарів: Наталії Дребот, Вікторії Степанюк, Леоніда Гринбокого (керамічна писанка) з Рівного.

Виставка декорована вишитими рушниками заслуженого майстра народної творчості Орисі Рябунець, народного майстра декоративно-ужиткового мистецтва Ольги Мякоти, молодих майстрів-вишивальниць Юлії Гончарової цьогорічний стипендіат Президента України для молодих майстрів народного мистецтва та Юлії Верхоли кандидата, який висувається на здобуття стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2015 рік, у 2013 році стала бронзовим призером міжнародного конкурсу вишивки «The Hand & Lock Prize for Embroidery Design 2013» (Лондон).

Писанка – це мініатюрний символ життя в якому криється таїна будови світу та руху небесних світил. Створюючи писанки, наші предки малювали знаки-символи та особливі магічні формули за допомогою яких зверталися до своїх богів. Протягом багатьох віків ці формули-заклинання майже не змінювалися. Таїнством писанкарства традиційно займалися виключно жінки. Правильно написана писанка вважалася універсальним талісманом, котрий захищав від вогню, блискавки, бездітності, неврожаю, хвороб. Розпис писанок супроводжувався особливими обрядами і зміни в орнаменті не допускалися, оскільки писанка втрачала свою магічну силу.

За вишуканістю і витонченістю виконання українські писанки не поступаються всесвітньовідомим шедеврам іранських, індійських, китайських та японських мініатюр, а Волинські і Поліські писанки завжди вважалися зразками вищого прояву художнього смаку. У цьому можна переконатися відвідавши нашу виставку.

 Експозиція виставки «Великодня писанка» діятиме до 1 травня 2014р.. щоденно з 9.00 до 19.00, крім п’ятниці. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.