Рівнян навчатимуть робити насінневі бомби

Сьогодні у Рівному городян навчатимуть створювати насінневі бомби. Майстер клас із цього виду екологічного спротиву відбудеться о 18 годині в парку ім. Шевченка біля літньої естради.

Насінневі бомби – це кульки (або фігури різноманітної форми), що складаються з суміші землі й глини з насінням квітів, овочів або інших рослин усередині. Таку «зброю» використовують прихильники партизанського садівництва. Вони непомітно кидають «бомби» у ґрунт, пересуваючись пішки, велосипедом, автомобілем тощо. Для активістів цього всесвітнього руху насінневі бомби це один із способів несанкціонованого озеленення міста, повернення вулицям чистого повітря, покращення міського ландшафту або відтворення певної екосистеми.

Цей рух є своєрідною анархічною акцією протесту. Техніка створення насіннєвої кулі була розвинена японським фермером-першопрохідцем Масанобу Фукуока.

В історії відомі випадки використання насіннєвих бомб у горах Гонолулу на Гавайях для відновлення лісів після пожеж, в Африці та на Гаїті для озеленення територій.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.