У Рівному презентували антологію польської драматургії “Сповідь після зламу”

Зустріч відбулася 10 квітня на малій сцені Облмуздрамтеатру. Розповідали про книгу перекладачі п'єс Олександр Ірванець та Олександр Бойченко, а також редактор видавництва "Темпора" Лесь Белей. На початок презентації завітав і директор театру Володимир Петрів.

Захід розпочався із розповіді про внесок кожного учасника у антологію. Олександр Бойченко, перекладач 4-х п’єс, підкреслив дивну тенденцію: поляки дуже часто пишуть про Голокост, висвітлюючи себе не з найкращої сторони. При цьому драматурги нерідко використовують іронію. Також він зазначив, що деякі з перекладених творів ґрунтуються на реальних подіях.

Олександр Ірванець виступив як перекладач двох п'єс, до однієї із яких йому довелося перекладати вірші. Особисто він визначає зроблену роботу гідною, а для кращого сприйняття українським читачем, Підскарбій “Бу-Ба-Бу” навіть дещо українізовував віршовані тексти.

Третім перекладачем є Андрій Бондар, який до Рівного не завітав. Він працював над п'єсою, уривок із якої наприкінці заходу О. Ірванець зачитав слухачам.

Після короткого представлення та огляду книжки, Олександр Бойченко разом із запрошеною Юлею Семенюк прочитали частину п’єси “Пісочниця”: глядацька зала час від часу вибухала щирим сміхом через артистичність перекладача та гумористичні моменти із самого твору.

— Не можу не відзначити Бойченкової шикарної харизми та гарного акторського шарму, — говорить Олександра Яковлева, студентка. — На відміну від більшості п'єс, які пишуться сучасними польськими авторами про Холокост і війну, за словами наших шановних презентуючих, цей твір веселий та ілюструє складні людські стосунки через призму дитячого світу. Загалом я дуже тішуся з того, що потрапила сьогодні на презентацію.

Олександр Бойченко, окрім всього вищезазначеного, також прочитав два найновіші свої есеї. За словами автора, один — про Андрія Любку, інший — “майже ліричний”. Далі слово взяв на себе Олександр Ірванець і, користуючись нагодою, проанонсував майбутні плани: прем’єру довгоочікуваного фільму “Поводир” режисера Олеся Саніна та вихід своєї нової збірки вибраного під назвою “Санітарочка Рая” у видавництві “А-ба-ба-га-ла-ма-га” до Форуму видавців. Тож поет обіцяв приїхати до Рівного знову.

Про це повідомляє прес-служба Література.РВ”.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.