Україна може припинити постачати газ до ЄС

В умовах нового загострення "газового конфлікту" існує висока ймовірність припинення поставок газу до ЄС. Про це заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв, пише "Українська правда" з посиланням на ZN.UA.

Він підкреслив, що зараз дійсно існує загроза припинення газопоставок в Україну і Європу.

"На жаль, якщо політика перемагає економіку в газовій сфері, то така загроза стає дуже високою", - зазначив він.

За його словами, уникнути припинення поставок російського газу можна лише двома шляхами.

"Або нам домовитися з "Газпромом" про збереження ціни, або нам домовитися з європейськими компаніями, які куплять газ у "Газпрома" і потім продадуть його нам, а також почнуть безпосередньо сплачувати за наші послуги з транзиту газу по нашій території", - розповів Коболєв.

Глава НАК також повідомив, що українська сторона вже запропонувала Європейській комісії та провідним європейським компаніями почати переговори з "Газпромом" про закупівлю газу на західному кордоні Росії для закачування в українські ПСГ і транзиту до Європи.

"Паралельно ми продовжуємо роботу з виконання до 1 січня 2015 р. вимоги Третього енергопакету з метою лібералізації енергетичної галузі та створення ефективного ринку газу в Україні. Наша країна взяла на себе такі зобов'язання ще в 2011 р., але фактично тільки зараз розпочалась активна робота в цьому напрямку", - зазначив він.

Коболєв також повідомив, що в проблема ціни російського газу перестане існувати тільки в разі ефективної імплементації положень Третього енергопакету, в тому числі інтеграції у спільний європейський ринок газу.

"Все буде прозоро. Непрозорі схеми поставок газу стануть неможливі, нам будуть довіряти наші європейські партнери і, що для нас найголовніше, нам будуть довіряти українські споживачі, громадяни", - додав він.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.