На Рівненщині суддів закликають бути відкритими

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов закликав виконуючих обов’язки голів судів Рівненської області забезпечити прозору та відкриту для представників ЗМІ процедуру обрання голів суду та їх заступників.  Про це йдеться у зверненні, адресованому виконуючим обов’язки голів судів Рівненської області.

Зокрема, у ньому зазначається наступне:

«Відповідно до прийнятого Закону № 1188-VII його метою є, зокрема, утвердження верховенства права в суспільстві та законності у діяльності судів, а також відновлення довіри до судової влади в Україні.

Втаємничення та проведення закритих від представників ЗМІ зборів суддів для обрання керівників судів та їх заступників не сприятиме реалізації цієї мети та ще більше посилить недовіру суспільства до судової влади в країні.

Закликаю виконуючих обов’язки голів судів завчасно повідомити представників ЗМІ про дату, час та місце проведення зборів суддів та у такий спосіб надати суспільству можливість спостерігати за дотриманням принципів прозорості та неупередженості у питанні обранні голів суду та їх заступників».

Довідка:

У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про відновлення довіри до судової системи України» припинено повноваження голів та їх заступників вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів, місцевих судів, секретарів судових палат вищих спеціалізованих судів, їх заступників та секретарів судових палат апеляційних судів.

На виконання вимог цього Закону виконуючі обов’язки голів суду повинні скликати збори суддів з метою обрання керівного складу суду.

Разом з тим, останні події та повідомлення у засобах масової інформації свідчать про намагання в окремих судах України провести «таємні» збори суддів, без можливості допуску засобів масової інформації та без публічного контролю за легітимністю такої процедури.

Зокрема, журналіст І.Білецька на сторінці Facebook  повідомила про наміри Рівненського апеляційного господарського суду провести збори суддів 14 квітня о 15 годині, на яких планується обрати голову суду, а у суботу один з інформаційний порталів Рівного поширив повідомлення про намір проведення таких зборів 15 квітня у Рівненському окружному адміністративному суді. Раніше інформація про проведення цих зборів не афішувалася.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.