На Рівненщині вирішили як формувати загони громадської самооборони

Засідання президії обласної ради депутати, представники силових відомств та громадські активісти розпочали з обговорення з вчорашніх пропозицій. Нагадаємо, що в неділю на екстреному засіданні президія облради проголосувала за формування та організацію навчання громадських формувань з охорони порядку. Розпочати таку роботу органи місцевого самоврядування та силовики мали впродовж 24 годин. А сьогодні мали прозвітувати про перші результати та подати пропозиції.

- ОК «Північ» виконує завдання з охорони державного кордону у Чернігівській,  Харківській областях. Зараз на рівненському полігоні проходять стрільби 5 тисяч військових з Західного регіону, - відзвітував заступник командуючого ОК «Північ» з територіальної оборони Володимир Кравченко.  -Це частини, які базуються в Володимирі Волинському. Серед них є і рівненській військові. Це перша черга мобілізації, якщо буде друга, то на Рівненщині будуть розгортатися батальйони територіальної оборони. Тому стрільби для громадських формувань ми можемо організувати тільки через два тижні.

- У Рівному ж не один полігон військовий. Є ще полігони міліції.  Відповідно до закону міліція має залучати громадян до охорони громадського порядку. Вони теж можуть навчати громадян обороні та захисту області, - зауважив заступник голови обласної ради Стапан Павлюк.

- Люди добрі, я говорив ще вчора. Будемо мати велику біду. Люди в області дуже схвильовані. Постійно затримують на кордоні з Білоруссю диверсантів, - обурився депутат Валентин Крока. –  Якщо нічого не робити,  то завтра захоплять і адміністрацію, і «Азот», і інші важливі підприємства. Треба забезпечувати громадську охорону Рівненщини. Особливо північних районів. А то завтра прорвуться з кордону 300, а то і більше диверсантів.

Бездіяльність владців обурила громадських активістів. Представник «Правого сектору» Олександр Пантюхов зауважив:

- Хто з чиновників розмовляв з начальником прикордонного загону в Дубровиці? У них не вистачає людей для охорони кордону. Катастрофічно не вистачає пального навіть? Вони просять допомоги, хоча б спальники їм якісь передали.

- Скажіть мені де знаходяться склади стратегічних запасів? Як організовуються охорони складів зброї? Як людям оборонятися і діяти під час війни? Люди мають мати змогу отримати зброю та захищати свої рідних? – також обурився громадський активіст Андрій Гладун.

Натомість голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок на засіданні президії повідомив, що вся ця інформація є, але не може бути повідомлена зараз. У випадку військової загрози організацією доступу до ресурсів та складів мають займатися відповідні служби. Крім того очільник області провів нараду з силовиками, військовим та прикордонниками, де оперативно обговорити та вирішують потреби оборони області. Сергій Рибачок наголосив, що громадські формування потрібні, але створюватися вони мають у законний спосіб.

На необхідності залучення до захисту області громадський формувань наголосив депутат обласної ради Віктор Кривун. І відкладати це питання не можна.

- Ми зараз схожі на сліпих людей, які вночі не можуть знайти вулицю. Та що зараз розповідають – це зрада національних інтересів. Кого ми маємо боятися? – обурився депутат обласної ради Віктор Кривун. - Сьогодні є указ міністра МВС про створення громадських формувань. У всіх областях вони створюються, крім Рівненської. Якщо люди хочуть захищати свій край, чому їх не організувати і не навчити? Треба не саботувати роботу, а просто зробити її.

- Ми маємо створити списки охочих для охорони громадського порядку, подбати про їх забезпечення та приступити до навчання, - зауважив заступник голови обласної ради Степан Павлюк. – Охочі люди мають записуватися в районних відділах міліції, а потім там мають створюватися та навчатися громадські формування.

На це громадські активісти зауважили, що добровольці вже впродовж місяця записувались в комісаріатах.

- За цей час до нас записалось 1,5 тисяч добровольці. Багато з них не можуть призвані, адже мають вік 50-60 років. Багато з них ветерани силових структур та армії. А  40 відсотків добровольців,  які не проходили військову підготовку. Ми можемо передати міськвідділам міліції, щоб добровольців залучали до охорони громадського порядку, - повідомив обласний військовий комісар Дмитро Оксенюк.

В підсумку депутати пристали на пропозицію Степана Павлюка, який запропонував скоординувати роботу чиновників всіх рівнів, а інформацію про формування загонів громадської безпеки оперативно повідомляти населенню.

- Я особисто готовий відповідати за цю роботу на рівні обласної ради. Всі охочі допомогти можуть звертатися до мене за телефоном (095)7025707. Тим часом у кожному районі має бути призначена відповідальна людина за формування громадських формувань. Всі охочі можуть записати у районних відділках міліції. Маємо залучити до роботи і сільських голів. Інформацію та контактні дані пунктів запису оперативно доносити через ЗМІ до громадськості. Тоді й матимемо картину по всій області і зможемо вирішувати чим допомагати таким формуванням, - підсумував заступник голови облради.

Крім того президія вирішила через голову обласної ради Михайла Кириллова координувати свою роботу з обласним оперативним штабом при Рівненській ОДА. Крім того за пропозицією депутата Віктора Кривуна звернулися  до мешканців східних областей з пропозицією прихати пожити на Рівненщину, якщо відчувають небезпеку за своє життя. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.