На Рівненщині бюджетників хочуть навчити економити енергоносії

У Рівненській області хочуть запровадити Програму комплексного енергомоніторингу бюджетних установ і закладів. Вона дозволить зекономити 3-5% від загальних витрат, а це до 9-ти мільйонів гривень. Ця Програма передбачає щоденний моніторинг споживання енергоносіїв, що дасть можливість раціонально використовувати енергію.

- Ми повинні знати скільки ми витрачаємо. Минулого року бюджетні установи області витратили 321 мільйон на енергоносії. Ми повинні знати скільки будівля споживає енергії та чому, – сказав радник голови Рівненської ОДА Сергій Пінчук.

За словами  директора Агенції сталого енергетичного розвитку Олександра Шумельди, через налагодження системи обліку споживання енергії, можна досягти економії

- Є три цілі впровадження Програми, а саме запровадження програми обліку електроенергії – це програмне забезпечення, технічне оснащення і навчання енергомеджерів, а також навчання технічних працівників. Потрібно, щоб працівники на місцях щоденно контролювали споживання енергоресурсів на місцях та виявляли і реагували на втрату енергоносіїв. А шляхом навчання енергоменеджерів користування програмою ми плануємо сформувати мережу технічних спеціалістів, - сказав Олександр Шумельда.

Цю Програму планують подати на розгляд на найближчу сесію Рівненської облради. На впровадження цієї програми потрібно 412 тисяч гривень, що необхідно для закупки ноутбуків для 20ти енергоменеджерів, для купівлі програмного забезпечення та навчань і семінарів для технічних працівників.

- Гроші потрібні на етапі саме впровадження цієї Програми. Потрібні організаційні рішення та зміна поведінки людей – це основа енергозбереження. Завгоспи бюджетних установ повинні навчитися економити. Лише щоденний контроль і дисципліна людей дозволить нам економити мільйони гривень., - сказав Сергій Пінчук.

Якщо на сесії облради виділять кошти на запровадження Програми, потрібно буде два місяці для вирішення всіх організаційних питань і до кінця року можна буде очікувати на результат.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.