Рівненські активісти стали на заваді обранню голови суду

Більше двох десятків активістів "Правого сектору", Жіночої сотні та Рівненської варти прийшли сьогодні у Рівненський апеляційний господарський суд з вимогою прозорого призначення головного судді та попереднього погодження його кандидатури з громадкістю.

До активістів вийшов в. о. головного судді апеляційного господарського суду Григорій Савченко і повідомив, що збори суддів перенесли. Про дату та час їх проведення він пообіцяв повідомити згодом.

Проте активісти все ж таки зайшли у кабінет судді, де перебував екс-голова суду Юрій Дем'нчук та озвучили звернення від громади.

Зокрема, зазначили, що кандидатуру на посаду голови суду мають погодити з громадою. Також ця людина має прийти на засідання люстраційного комітету та пройти тест на детекторі брехні.

У свою чергу колишній очільник апеляційного господарського суду зазначив, що судді почули вимоги громадкості і готові їх виконати.

- Ми не думали, що призначення головного судді набере такого резонансу. Це мало відбутися під час збору суддів шляхом таємного голосування. Проте сьогодні ми отримали звернення від голови Рівненської облради Михайла Кириллова з проханням зробити це відкрито, - розповів Микола Демчук.

У свою чергу представник "Рівненської варти" Євген Пупишев розповів, що сьогодні громадські активісти від різних організацій міста прийшли до апеляційного господарського суду з вимогою їх прозорого призначення та попереднього погодження з громадкістю.

- Громадкість Рівного вважає неправильним те, що хотіли практично таємно призначити головного суддю Рівненського апеляційного господарського суду. Адже люди мають знати, хто має очолити установу і кандидатура цієї особи має пройти громадське погодження. Ось ми і вирішили прийти до керівництва суду і запитати чому це так відбувається. Адже у новому законі про люстрацію йдеться, що має бути створена спеціальна комісія, яка люструватиме суддів. У цьому випадку такого зроблено не було. Але сьогодні призначення головного судді апеляційного господарського суду не відбулося і нам пообіцяли, що кандидатуру судді буде попередньо погоджено. Я думаю, що це правильно, адже громадкість має контролювати цей процес, бо наразі вистачає фактів непорядності суддів, - додав Євген Пупишев.

Нагадаємо, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов закликав виконуючих обов’язки голів судів Рівненської області забезпечити прозору та відкриту для представників ЗМІ процедуру обрання голів суду та їх заступників.  Про це йдеться у зверненні, адресованому виконуючим обов’язки голів судів Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Очень порадовал такой гениальный ход громады! Особенно решение применять полиграф при назначении на столь ответственные государственные посты! Удачи! Пример для всего человечества!!!

В цьому суді більша частина суддів потрапила на роботу з легкої руки дем'янчукаі кормальться з його руки, тому "таємне" голосування нічого не змінить в нашому регіоні, тільки народ може вплинути на цей безпредєл

Молодці люди, не побоялись контролювати владу. Кандидатом на голову цього суду повинен буди дійсно чесний суддя, на диво, але там такі дійсно є, але більшість тих суддів зобов'язані Демянчуку як мінімум тим, що завдяки йому вони і стали тими служителями "Феміди", тож бо, не важко здогадатись про результати " таємного" голосування....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.