Рівненська "Батьківщина": "депутати-садоводи" хочуть обдурити громаду міста

Депутати Рівнеради, яких звинувачували у безкоштовному виділенні земельних ділянок близьким і різним, знову обдурили громаду Рівного. Так вважають у міській організації ВО "Батьківщина", прес-служба якої розповсюдила відповідну заяву.

"15.04.2014 р. під час проведення ІІ пленарного засідання сесії Рівненської міської ради ми всі стали свідками свідомого обману виборців з боку депутатів-садоводів. Це сталося під час розгляду питання про підтримку подання прокурора щодо скасування рішення про виділення скандальних земельних ділянок для «садоводів» по вул. Київська.

Посилаючись на те, що «Прокуратура заплямувала себе протестами проти рішень міської ради стосовно Майдану», ті ж самі депутати, які провели скандальне рішення по земельним ділянкам своїми голосами на вул.Київській, і яких називають «депутатами-садоводами», відхилили подання прокурора, а натомість ухвалити нове рішення міської ради, яким відміняється попереднє рішення міської ради щодо виділення земельних ділянок, подання щодо якого вносилося міською прокуратурою.

На перший погляд, ніби все добре, але насправді, в Україні діє законодавство, згідно якого органи місцевого самоврядування  не  можуть  скасовувати свої  попередні рішення,  вносити  до  них зміни,  якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини,  пов'язані  з  реалізацією  певних суб'єктивних  прав  та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Щодо цього було ухвалене окреме рішення Конституційного Суду України №7-рп/2009 від 16 квітня 2009 року (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування).

У ньому, зокрема, сказано: «Конституційний Суд України зазначає, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та   їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає  перед   людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи  місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед  юридичними  і  фізичними особами (стаття  74  Закону).  Таким чином,  органи місцевого самоврядування  не  можуть скасовувати  свої  попередні рішення,  вносити  до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли  правовідносини,  пов'язані  з  реалізацією певних суб'єктивних  прав  та охоронюваних законом інтересів,  і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це  є "гарантією   стабільності   суспільних   відносин" між органами місцевого самоврядування  і громадянами,  породжуючи  у  громадян впевненість у  тому,  що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього  рішення,  що узгоджується  з  правовою позицією, викладеною  в абзаці  другому  пункту  5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року №1-зп  у  справі  щодо несумісності депутатського мандата.Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування  є актами  одноразового застосування,  вичерпують  свою  дію  фактом їхнього виконання,  тому вони не можуть бути скасовані чи  змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.»

Чи можемо ми повірити, що «депутати-садівники» не знали, що ухвалюючи незаконне рішення про відміну свого ж таки корупційного рішення, вони цинічно обманюють громадськість, свідомо залишаючи можливість в судовому порядку скасувати таке рішення міської ради та залишити 20 земельних ділянок на вул. Київській – собі?

Очевидно, що ні. Очевидно, що це була наперед спланована махінація депутатів, які погрузли у корупційних оборудках, і розуміють власне депутатство лише як спосіб набити собі кишені за рахунок міського бюджету та землі, яка належить громаді м. Рівного.

Партія «Батьківщина» вимагатиме від міської прокуратури – звернутися із заявою до суду в порядку, передбаченому законодавством, про скасування цього незаконного рішення міської ради та закликатиме громадськість вимагати від «депутатів-садоводів» підтримати обидва подання прокуратури і – в законному порядку – покласти край оборудкам із землею по вул. Київській". - йдеться в заяві Рівненської міської організації ВО "Батьківщина".

Нагадаємо, що у списку так званих садоводів значився родич нинішнього голови фракції "Батьківщина" у Рівнераді Олександра Курсика. Та племінник голови міської організації ВО "Батьківщина" Галини Кульчиської. Щоправда обоє політиків спростували свою причетність до оборудок з міською землею.

Коментарі

Рівненська Батьківщина vs депутати садоводи, правильний знак "=". Кто, кто это сделал))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.