Перевізники Рівненщини поставили владу перед фактом – проїзд вже подорожчав

Перевезення на Рівненщині вже подорожчали, хоч законних підстав на це немає. Ріст цін на пальне змусив перевізників підвищити вартість проїзду на внутрішньообласних маршрутах на 30 відсотків. А керівництво Рівненщини поставлено перед фактом, або узаконювати підвищення вже, або «надзвичайна ситуація» і зупинка перевезень.

На Рівненщині знову обговорюють подорожчання вартості проїзду на внутрішньообласних маршрутах. Як відомо днями перевізники не стали чекати рішення влади і самовільно підвищили вартість проїзду по області. Загалом в багатьох маршрутах вартість проїзду вже зросла на 30 відсотків. Влада стверджує – це незаконно. Спочатку має пройти процедура затвердження нових тарифів, а вже потім подорожчання. Що робити далі перевізники та влади вирішували на спеціальному засіданні в Рівненській ОДА.

- Ситуація складна. Є борги по виплаті заробітних плат, є борги з фінансуванням виконаних робіт. Тому підвищення проїзду боляче б’є по кишені громадян, - говорить заступник голови ОДА Тарас Пустовіт. -  Але наші заправки як обмінники валют – дорожчає долар, то вони піднімають вартість пального. Вчора долар подешевшав – а ціна бензину не змінилась. Тому ми звернулись до антимонопольного комітету та інших інстанцій з вимогою навести лад на ринку нафтопродуктів. Зараз ми пропонуємо тариф – 30 копійок за кілометр, перевізники за своїми розрахунками хочуть 38 копійок. Це при тому що зараз тариф 23 копійки.  Що ж робити зараз, коли нові тарифи не затверджені. Натравлювати на перевізників всі перевіряючі інстанції? Що це дасть? Ми маємо надзвичайну ситуацію в перевезеннях.  Треба шукати компромісне рішення. Адже законних підстав підвищення тарифів немає. Тим паче це робиться не так швидко. Ми можемо вжити заходів, зняти з маршруту порушників, забрати ліцензію? Але знімати тоді треба всіх. Бо тарифи вже підвищили більшість перевізників. Думаю, що краще їздити на транспорті дорожче, ніж не їздити взагалі. Тому на два тижні до підвищення тарифів з перевізниками шукатимемо компроміс. Як зробити теперішне підвищення законним. А вже на початку травня закінчиться обговорення регуляторного акту і тарифи будуть підвищені офіційно. Ми можемо переглядати вартість приїзду хоч кожного місяця, якщо ціни на проїзд будуть зменшуватися.

Тим часом перевізники кажуть, що без нових тарифів транспорт просто зупиниться. Перевезення пасажирів і величина тарифу – тісно прив’язані до ціни на пальне. Сьогодні відповідно до закону «Про автомобільний транспорт» перевізники мали вже тричі піднімати тарифи. Але цього не робили. Відповідно до закону рентабельність перевізника має бути на рівні 15 відсотків. Якщо вона менша за 10 відсотків, то перевізник не має права перевозити пасажирів, бо не матиме змоги утримувати транспортний засіб в робочому стані. Перевізники й так скаржаться, що перевозять людей на автобусах 10-річной давнини.  

- Зараз перевізники на межі зупинки перевезень. 10 відсотків перевезень вже стоїть. Водії, щоб придбати пальне та виїхати на маршрути виносять з дому грошію  Якщо чекати того, що через місяць адміністрація підніме своїм рішенням вартість проїзду, - то перевезення зупиняться. Люди не зможуть працювати в збиток. Але ми готові йти на компроміс. У нас два виходи – або їздити по якихось тимчасових тарифах два тижні, або зупинятися повністю, - говорить президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук. – Взагалі діюча система регулювання тарифів на внутрнішньообласні маршрути не правильна, на міжобласних маршрутах її скасували – і нічого страшного не сталося. А сьогоднішня ситуація – екстраординарна. Хто знав, що ціна пального за тиждень зросте мало не вполовину? Зараз солярка майже 15 гривень за літр, подорожчали запчастини. Сучасна схема підвищення вартості приїзду не пристосована до таких умов. Наприклад, у Європі вартість проїзду жорстко прив’язана до вартості пального.

Тим часом компроміс, якого можуть досягти досить сумнівний. Адже перевізники вже в ультимативній формі кажуть: возитимуть пасажирів за тарифом не менше 30 копійок за кілометр. А нині діючий - 23 копійки, вже не виконуватиметься. І де-факто адміністрації доведеться з цим миритися до затвердження нових тарифів у травні.  Їх хочуть зробити компромісними – 30 копійок за кілометр, замість 38 копійок за кілометр, які вимагають перевізники. Тарас Пустравіт тим часом переконує, що на письмові скарги пасажирів адміністрація все ж реагуватиме. Але заборонятиме «самопроголошений» тариф адміністрація не зможе, бо перевізники просто зупинять транспорт.  

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.