Суддя режиму Януковича очолив Рівненський окружний адмінсуд

Рівненські активісти прийшли вчора до будівлі Рівненського окружного адміністративного суду з проханням попередньо оприлюднювати імена кандидатів на посаду голови суду та погоджувати з громадою.

Зокрема, депутат Рівнеради та член люстраційного комітету Рівненщини Анатолій Чугуєвець передав в.о. голови Рівненського окружного адмінсуду Василю Шарапі запрошення на засідання люстраційного комітету, яке відбудеться 28 квітня об 16 годині. За словами Чугуєвця, Шарапу запрошували на засідання комітету на спілкування з громадськими активістами, членами люстраційного комітету та людьми, справи яких він розглядав.

Проте суддя Шарапа відмовився від такої зустрічі. Аргументував тим, що у нього є визначені прийомні дні, у які до нього можна прийти та поспілкуватися. Також послався на те, що діяльність люстраційного комітету не регламентується законодавством і взагалі запропонований нині закон про люстрацію суддів – це підстава для всіх суддів.

Отже після спілкування з активістами голосування за призначення Василя Шарапи на посаду голови Рівненського окружного адмінсуду відбулося. Його кандидатуру підтримали одноголосно всі присутні судді. Проте за інформацією наших джерел, не всі судді окружного адміністративного суду виступали "за" - натомість серед присутніх таких було найменше.

Призначення Шарапи, на думку Анатолія Чугуєвця є поверненням до часів режиму Януковича, що діяв восени 2013 року.

- При спілкуванні з суддею Василем Шарапою всі присутні відчули повернення до атмосфери режиму Януковича. Адже він вважає, що всі рішення судів, які приймалися під час подій Євромайдану, зокрема заборона мирних акцій протесту біля будівлі Рівненської ОДА та обласного УМВС є законними. Більше того, Шарапа вважає законними й інші подібні рішення прийняті суддями по Україні. Не за те боролися українці на Майдані, щоб зараз повертатися до тої ж системи. Людей просто обманули і нічого не змінилося – одні свині відійшли від корита і прийшли інші. Тепер ці судді обслуговуватимуть нових свиней, які прийшли до влади, - вважає Чугуєвець.

У свою чергу представник громадського об’єднання «Рівненська варта» Євген Пупешев каже, що призначення суддів не може відбуватися таким чином.

- Я не розумію чому він не погодився на публічне спілкування з представниками громадських організацій, журналістами та людьми, справи яких розглядав. Адже, якщо Василь Шарапа немає чого приховувати, він би погодився на зустріч з громадою. А зараз він просто уникає публічних запитань та посилаючись на старе законодавство відходить від відповідей на них, - каже Євген Пупишев.

Нагадаємо, раніше Василь Шарапа очолював Рівненський окружний суд. Під час подій Євромайдану його відсторонили від посади через рішення суду про заборону мирних протестів, які виносила суддя Оксана Дудар. Як стало відомо "ВСЕ" із власних джерел, саме Шарапа дав судді відповідну вказівку.

Коментарі

Сегодняшний Верховный Суд Украины (ВСУ) - это не тот ВСУ, который в 2004 году препятствовал Януковичу стать президентом в результате фальсификаций.
В течение 2010-2013 годов из ВСУ были уволены независимые судьи.
Сейчас ВСУ заполнен судьями, которые сравнительно недавно перешли из Высшего специализированного суда Украины (ВССУ).
ВССУ был создан Януковичем в 2010 году для покрывательства незаконных решений, которые выносили в 2010-2013 годах местные и апелляционные суды.
Если одной стороной спора был гражданин или частное предприятие, а другой стороной была государственная структура, то все эти споры фактически решались в пользу государственной структуры. В ход шли подделки, враньё и клевета. Причём местные и апелляционные суды совершенно не смущались доказательствами своей неправоты, так как наперёд знали , что их в любом случае поддержит ВССУ, лишь бы они приняли решение в пользу государственной структуры. Так судьи выслуживались перед Януковичем, надеясь подбирать крошки с барского стола. И их не беспокоило, что они создают целый класс люмпенов: безработных, бомжей и т.п.

Поки не буде порядку в судовій системі - не буде нічого доброго і в державі.
Не можна це спускати з рук.
Гнати цих "судей" в шию!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.