На Рівненщині батальйонам самооборони дали 400 тисяч

У Рівному триває процес створення батальйонів самооборони. Їх за вимогою громадськості обласна влада вирішила створювати на початку тижня. Відповідно вирішили формувати загони на основі списків добровольців, які записувалися у військових комісаріатах та не були призвані до лав ЗСУ. Ці списки передали міським та районним відділам міліції, яким і доручили формувати та навчати добровольців. А на сесії депутати обласної ради в рамках програми протидії злочинності вирішила виділити на це 400 тисяч гривень.

- Зараз бажання долучитися до батальйонів самооборони зголосилася 891 особа. Вже пройшли навчання 230 осіб в районних відділах міліції. Залучені до охорони громадського порядку 102 особи. Зараз в ЗМІ поширені відповідні інструкції, як вступати в батальйони охорони громадського порядку. На діяльність таких батальйонів з 500 осіб треба виділити з обласного бюджету 400 тисяч гривень. Вони підуть на закупівлю обмундирування та забезпечення роботи підрозділів. Якщо буде потреба то чисельність загонів може бути збільшена до 1000 осіб, тобто чотири батальйони, - розповів депутатам заступник голова обласної ради Степан Павлюк.

Тим часом депутат облради Михайло Кривко зауважив, що потрібно дбати про розширення охорони міст і сіл області.

- Є принципи організації територіальної самооборони, яку має очолювати керівник виконавчої влади в області. Два батальйони це добре, але вони не забезпечить захист кожного населеного пункту. Тому треба подумати про детальнішу організацію загонів самооборони, - зауважив Михайло Кривко.

- Я був на координаційній раді в міліції. Зброї у них нема навіть на особовий склад, не те що на батальйони народної самооброни, - бурився депутат Віктор Кривун. - Хлопці йдуть захищати Батьківщину, але навіть не мають зброї. Якщо ми не можемо допомогти як депутати, то нащо ми тут потрібні взагалі.

У підсумку депутати таки проголосували за виділення 400 тисяч гривень для забезпечення діяльності батальйонів самооборони в рамках обласної програми протидії та профілактики злочинності. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.