Мер Рівного почув перевізників - проїзд таки подорожчає

Близько двох десятків перевізників обласного центру прийшли сьогодні на зустріч з міським головою Рівного Володимиром Хомком щодо питання підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. 

Зокрема, перевізники попросили у мера Рівного скликати позачергове засідання міськвиконкому і розглянути питання подорожчання проїзду. Перевізники аргументують це тим, що курс долара значно зріс, відтак подорожчало пальне та запчастини до транспорту, тому вони працюють у збиток. Якщо ж міська влада не вирішить це питання перевізники сказали, що зупинять громадський транспорт.

На це міський голова Рівного Володимир Хомко зазначив, що розуміє їх проблему та готовий зібрати позачергове засідання міськвиконкому для розгляду питання щодо збільшення вартості проїзду.

- Однак, вирішення цього питання потребує певного часу. Адже будь-яке рішення виконкому має бути оприлюднене на сайті міської ради за 20 днів до винесення його на розгляд сесії, - сказав Володимир Хомко. – Інакше будь-хто з рівнян може подати у суд та оскаржити це рішення, так як воно прийнято незаконно, без дотримання відповідної процедури. Розумієте, не можна підняти тариф за один день, адже він не буде легітимним. Хоча я сподіваюся, що курс долара «спаде» і тоді все стабілізується. Тому зараз потрібно врахувати всі об’єктивні причини і прийняти компромісне рішення. Адже ситуація склалася так, що іншого шляху, як підняття вартості проїзду немає. Для того, щоб цього не відбулося потрібно, щоб знизилася вартість солярки, яка залежить від курсу долару. Думаю, що вартість проїзду зараз збільшиться у всіх містах України. Будемо слідкувати, щоб проїзд у Рівному не був дорожчим, аніж у сусідніх містах. У вівторок ми зустрінемося з перевізниками, начальником управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому Віталієм Миронюком та заступником міського голови Сергієм Васильчуком і враховуючи розрахунки вирішуватимемо питання тарифу. 

У свою чергу голова правління ГО «Спілка водіїв Рівного» Валентин Демчук підкреслив, що підвищення вартості проїзду в міському транспорті неминуче, адже зараз чимало маршрутів працюють у збиток.

- Кілька днів тому відбулися збори перевізників Рівного, де підготували звернення, у якому просили скликати позачергове засідання міськвиконкому і розглянути питання підвищення тарифів. Також домовилися, що сьогодні ми зустрінемося з мером для вирішення цього питання. Якби під час цієї зустрічі не вдалося досягнути компромісу, то ми не відкидали можливості, що чимало перевізників завтра можуть зупинитися. Адже якщо нас ніхто не бачить і не чує, краще цей період перечекати, поки ситуація не стабілізується. У четвер відбудеться засідання міськвиконкому і я сподіваюся, що нам вдасться знайти компромісне рішення щодо вартості проїзду. Адже вже зараз деякі нерентабельні маршрути у місті практично зупинилися, це ті маршрути, на яких в день перевозиться до 350 людей, які оплачують проїзд. Так само не мають прибутку і середньо рентабельні маршрути, які перевозять до 450 людей в день, а це більшість міських сполучень міста. Є невелика частина маршрутів, які вважаються високорентабельними і перевозять більше 450 осіб в день, то їм вдається частково заробити на зарплату водіїв, прибутків там так само немає, - повідомив Валентин Демчук. 

Відтак, якою буде вартість проїзду зараз важко сказати. Володимир Хомко сказав, що будуть проведені відповідні розрахунки, скільки має коштувати проїзд. 

- Дуже швидко «підскочив» курс долара. Спочатку перевізники просили вартість проїзду 3 гривні, міська влада пропонувала підняти тариф до 2 гривень 50 копійок. Зараз перевізники вже хочуть, щоб проїзд у міському транспорті коштував 3 гривні 50 копійок. Будемо говорити, домовлятися і будь-хто може долучитися з представників громадськості до обговорення цього питання. Наразі у Рівному працює 350 маршруток і мені б хотілося, щоб вони залишилися у місті, але ніхто не хоче працювати собі в збиток, - додав Володимир Хомко.

Нагадаємо, востаннє вартість проїзду в міських маршрутках Рівного підвищувала у 2011 році з 1 гривні 50 копійок до 2 гривень. 

Коментарі

Та ну їх з такими цінами!!!!Якщо долар впаде чи ціна на бензин (в чому я сильно сумніваюсь), вони ціну на проїзд не зменшать. Рівне невелике місто, можна і пішки походити!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.