Ціна на ліки зросте на 50-60%

сМіністр охорони здоров'я Олег Мусій прогнозує зростання цін на ліки на 50-60%.

За словами міністра, якого цитує УНІАН, близько 70% ліків на українському ринку - іноземні, і ціна на них пов'язана з курсом валют.

"Станом на сьогодні це 30% ріст курсу валюти, плюс 7% ПДВ, який було введено на ліки, плюс очікування ринку і нестабільність породжує ще додаткові декілька десятків відсотків. То, за моїми підрахунками, ріст цін на ліки в межах 50-60% на сьогодні відбудеться", - сказав Мусій.

За словами Мусія, якщо курс долара знизиться і буде стабільність у державі, то ліки зможуть формально подорожчати не більш як на 10%.

"Мало того, із введенням ПДВ, за розрахунками деяких аналітичних фірм, ціна на ліки може бути зменшена через те, що будуть декларувати чесну ціну на митниці. Поживемо-побачимо", - додав міністр.

Ключові слова: 

Коментарі

Не в ту сторону почали удосконалювати політику нові можновладці. Ліки в Україні й так дорожчі в рази порівняно з іншими країнами. Так, з власного досвіду знаю, що, наприклад, Плавекс - життєво необхідний препарат для людей після операції на серці, в нас коштує 900-940 грн., тоді як у Польщі - всього 70 грн.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.