Зміни в оподаткуванні: що чекає на громадян Рівненщини?

«З вступом у дію Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», на громадян чекає ряд податкових змін», - зазначають у ГУ Міндоходів Рівненщини.

Зокрема, з 1 липня податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) будуть оподатковуватись пасивні доходи, а саме дивіденди, виграші, призи та проценти. Окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (20 706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

Під час виплати процентів, що підлягатимуть оподаткуванню, банки не утримуватимуть податок, а лише його нараховуватимуть. Платникам потрібно буде задекларувати такий дохід та самостійно сплатити податок до 1 травня наступного року.

Відсотки, отримані в іноземній валюті, перераховуватимуть у гривні за валютним курсом НБУ, що буде  діяти на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Якщо ж пасивні доходи нараховуватимуть інші, ніж банки, податкові агенти, вони одночасно будуть утримувати податок за ставкою 15%. А за результатами річного перерахунку буде застосовуватись прогресивна шкала (15%, 20%, 25% - залежно від суми таких доходів).

Також оподатковуватимуться пенсії більші ніж 10 тис. грн., за ставкою 15% (17%).  Утримувати податок буде Пенсійний фонд. 

Відповідно до Закону, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є не житлова площа, як було раніше, а загальна. Нарахування податку «по-новому» відбуватиметься у наступному - 2015 році.

Юридичні чи фізичні особи – громадяни при купівлі  (готівкою чи безготівковим перерахуванням) іноземної валюти, сплачуватимуть збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 %. Об‘єктом оподаткування є сума гривень, призначених для купівлі інвалюти. Про це повідомляє ГУ Міндоходів у Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.