Рівненським господиням на замітку: як зробити ексклюзивні писанки

Коли щось часто готуєш, то у якийсь момент робиш це суто автоматично, не одержуючи задоволення. Ми вирішили допомогти рівненським господиням "запалити вогник" у традиційній справі - фарбуванні великодніх яєць.

Для вас підібрали декілька цікавих, на нашу думку, технік і "малюнків". Усі вони прості, реалізовуються за годину-дві, не потребують надзусиль, тож можна у процес залучити дітей.

Отже, яйця на вашому святковому столі можуть бути такими гарними.

 

Щоб одержати таке різнобарв'я треба загорнути вимите яйце у паперову серветку, полити його оцтом, потім накапати аніліновими харчовими фарбами й відкладіть на 2 години, після чого видаліть папір.

Можна прикрасити яйця візерунком "листя".

Вам знадобиться листя невеликого розміру, наприклад, петрушки або м'яти. Прикладіть його до яйця, зафікусуйте нейлоновою панчохою й опустіть у фарбу.

Цією технікою можна скористатися для нанесення будь-якого іншого візерунка. Наприклад, такого:

Яйця можуть бути й такими гарними:

Для цього ниткою, вмоченою у акриловій фарбі, водіть по яйцю, що лежить на паперовій тарілці або рухникові. Якщо маєте час і натхнення, то експериментуйте з нитками різної товщини й різними кольорами. Думаємо, якщо це доручити дитині, то матимете спокійну годину-дві, а може й більше часу для своїх справ. І дитина буде щаслива :)

Дошкільнятам, до речі, можна доручити прикрасити яйця, викристовуючи таку техніку:

Нитки різних кольорів послідовно фіксуються на яйці за допомогою пензля, вмоченого у клей (обов'язково не шкідливим!).

Також дитину можна навчити фарбувати яйця за допомогою фольги. У середину дещо пожмаканого листа фольги наноситься один колір акрилової фарби, потім закладається яйце, котре треба обережно огорнути, щоб не розчавити. Яйце можна у такий же спосіб покласти у фольгу з іншим кольором. У результаті одержите таку красу: 

 

Думаємо, дитині шкільного віку буде цікаво "погратися" й зробити таких напівфарбованих водолазів :)

Не складно буде зробити й такий кольоровий "камуфляж":

Для цього декілька яєць викладаєте у друшляк, наносити один колір акрилової фарби, обережно рухаєте друшляк по колу, щоб яйця "перемішалися", щоб фарба розійшлася по різним бокам. Потім додаєте інший колір. Зрештою змиваєте усе водою.

Такого малюнку теж нескладно досягти.

 

Є варіант зробити "мармурові" яйця - у воду додати різнокольорових лаків для нігтів без ацетону (або ж акрілові фарби для малювання) й опустити туди яйце.

Одначе ми все одно маємо сумнів щодо того чи будуть яйця після такого фарбування їстівними. Утім, дуже гарні.

 

Маємо сказати, що фарбуючи яйця, ви маєте пересвідчитися чи будуть фарби й інші матеріали, які використовуєте, безпечні для організму.

Світлого Великодня! Смачної паски!

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.