На Рівненщині школярі вчились виготовляти "ляльки-мотанки"

В передпасхальні дні Млинівська районна бібліотека провела майстер-клас «Диво своїми руками»з виготовлення ляльки-мотанки під керівництвом вчителя Млинівської дитячої художньої школи Світлани Козачук.

20 квітня Україна і весь православний світ відзначатимуть одне з найбільших християнських свят - свято Воскресіння Господнього, одвічними атрибутами, своєрідними символами і оберегами якого є Паска і писанка, а ще -  лялька-мотанка. За тиждень до Великодня кожна дівчина мала зробити свою ляльку-оберіг, яка б оберігала від злого і вдихала силу життя в людину. Саме тому, напередодні Великодня, працівники відділу обслуговування користувачів Млинівської центральної районної бібліотеки влаштували майстер-клас «Диво своїми руками».

- Організувати такий майстер-клас», ‑ розповідають працівники бібліотеки, - нас спонукало прагнення познайомити молодь з давніми українськими звичаями. Ми розуміємо, що можемо і повинні працювати для відновлення національної самобутності, такої необхідної в сучасному світі, який все більше віддаляється від традицій своїх предків.

Світлана Козачук, яка проводила майстер-клас, розповіла:

- Лялька-мотанка здавна була оберегом для українців. Ляльки робили різної форми, але головною умовою було те, щоб у неї не було обличчя: вважається, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Символічним є те, що лялька-мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, стрічок, шляхом намотування.

Переглянувши презентацію про історію ляльки-мотанки, символізм предметів одягу та їх кольорів, учасники взялись власноруч виготовляти обереги.

- Народні обереги містять в собі сильну захисну енергію, тому слід думати лише про позитивне, щоб зарядити створену іграшку на добро. –  стверджує майстриня. – Впевнена, що гарну й справді «корисну» ляльку можна створити, лише вклавши в неї частинку своєї душі.

Виготовлені учасниками майстер-класу ляльки,відтворюють і минуле, і сучасне, і майбутнє. Вони випромінюють тепло людських рук, любов і турботу, з якою їх створено.

- У подібному заході участь беру вперше, – каже Віта Погранична, учениця 8 класу Млинівської ЗОШ №1. – і мені сподобалось! Це надзвичайно цікава та творча робота. А ще – здивувалась результатом: не думала, що моя лялька вийде такою красивою. Подарую її мамі.

Варто зазначити, що пані Світлані Козачук підвладна будь-яка справа: чи то малювання, чи писанкарство, чи народні ляльки. В галереї творчих щедрот «Оберіг» (що в читальній залі Млинівської ЦРБ – авт.) презентуються її творчі роботи«Життя сприймаю кольорово»: картини художниці  особливі − у кожній вкладена частинка власної душі, а писанки вражають своїм розмаїттям, технікою, багатством ідей, святковістю.

На виставці у бібліотеці представлені також ляльки-мотанки, зроблені учнями Світлани Козачук, а також Віти Семенюк та Мирослави Чупрун. Майстрині дарують оглядачам можливість насолоджуватись дивовижним авторським підходом, ансамблем стилю та витонченості в створенні образів ляльок, від яких віє душевним теплом, радістю і добром. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.