Колишні співробітники Щирука теж проти його призначення начальником УМВС Рівненщини

Сьогодні представники "Рівненської варти", "Жіночої сотні" та "Правого сектору" прийшли до УМВС України в Рівненській області в знак протесту проти призначення Щирука на головного міліціонера Рівненщини.

За інформацією активістів, сьогодні мало відбутись закрите представлення Миколи Щирука керівному складу міліції.

Нагадаємо, кадрова комісія Міністерства внутрішніх справ України розглядала чотири кандидатупри на посаду головного міліціонера області. За підсумками голосування кадрової комісії, яка зважила на всі аспекти озвучені під час обговорення кандидатур, УМВС України в Рівненській області очолить Микола Щирук.

Керівник рівненського Правого сектору Роман Коваль повідомив, що колишні співробітники Миколи Щирука із Івано-Франківська теж готові приїхати у Рівне та протестувати проти його призначення.

- За Щируком тягнеться такий "шлейф". Я не розумію цих народних депутатів, які його захищали, - сказав Роман Коваль.

До протестуючих вийшов начальник громадського порядку Олег Берест та повідомив, що ні сьогодні, ні завтра призначення не буде.

Активісти написали звернення до в.о президента Олександра Турчинова та в.о. начальника УМВС України Арсена Авакова, яке передали його Олегу Бересту.

Текст звернення:

"Рівненська громада стурбована і обурена призначенням на посаду начальника УМВС М. Щирука, який всілякими методами, в обхід людей, що стояли на майдані, нехтуючи рішенням Люстраційного комітету про недовіру йому, як претенденту, рветься за допомогою окремих народних депутатів і політичних партій до влади.

Цілі пана Щирука на Рівненщині громаді відомі - це кришування видобутку бурштину та зведення рахунків з політичними опонентами.

Ми отримали запевнення замміністра Сергія Чеботара, що М. Щирук не буде призначений на посаду начальника УМВС в обхід громади і люстраційного комітету, оскільки це є неповагою до людей.

Вимагаємо від в.о. міністра внутрішніх справ А. Авакова не призначати п. Щирука на посаду начальника УМВС, тому що це призведе до дестабілізації в області, що враховуючи сьогоднішній стан речей буде не на користь області і державі.

Вважаємо, що А. Аваков, якого підозрюють у вбивстві О. Музичка, своїм призначенням веде до конфронтації між суспільством і міліцією на Рівненщині".

Також на протест прийшов колишній співробітник Миколи Щирука Володимир Мурза, який розповів про один випадок у Костополі.

- У 1996 році я працював з Миколою Щируком. У місті пропала жінка, а її тіло знайшли у лісі. Одразу була порушена кримінальна справа і я вів цю справу, як слідчий. Тоді ця справа перебувала на контроді замначальника райвідділу міліції Миколи Щирука. Через два місяці, у зв'язку з тим, що не було знайдено злочинця, справа була зупинена. В кінці року до мене подзвонив Щирук і повідомив, що справа на стадії розкриття, тому що є злочинець. У райвідділі я побачив бумаги, які підписав Тарас Грекул - це сусід вбитої жінки. В той час він був у армії, але коли Оксану ховали, хлопець був на похоронах. По місцю дислокації частини Щирука він складає протокол одягає на Тараса наручники і привозить у райвідділ. Через три дні хлопець не зізнався у вбивстві. Два міліціонери пишуть рапорт, що, нібито, Тарас ходив п'яним на вокзалі. Через суд його взяли під вартою на 15 діб. У документах зазначили, що це була явка з повинною, проте явка з повинною - це, коли людина сама приходить, а не коли її приводять у наручниках. Із слів Грекула Оксану знайшли голою у лісі закинутою хмизом і, що біля шлюзу був викинутий у воду пакет з молоком та хлібом. Коли почали шукати ці продукти, то їх не знайшли. Тоді Щирук вирішив взяти під варту Тараса Грекула. Справу направили у обласне відділення та у воєнний трибунал, де Тараса виправдали, -розповів Володимир Мураза.

Також чоловік розповів, що Щирук не мав товаришів та  ні з ким з співробіників не спілкувався за межами роботи.

Активісти Рівного й надалі триматимуть під контролем обласну міліцію, аби не допустити офіційного призначення Миколи Щеиука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Кандидат у головні міліціонери Рівненщини заплатив за посаду 2,5 мільйона?

Нардеп домовлявся з "Правим сектором" про призначення головного міліціонера Рівненщини

Рівненський нардеп Кучерук розповів, чому підтримує Щирука

Люстратори не підтримали кандидатуру Щирука на посаду начальника УМВС Рівненщини

Що приховує кандидат на крісло головного міліціонера Рівненщини?

Війни за міліцію: хто стане начальником УМВС в Рівненській області?

Рівненський нардеп: "Я не лобіюю інтереси полковника Щирука"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.