Мешканцям сіл Рівненщини надавали безоплатну правову допомогу через Skype

17 квітня на Рівненщині пройшов перший пробний запуск системи он-лайн консультування мешканців області через Skype. Першими в області, хто скористався новими можливостями дистанційного юридичного консультаційного сервісу, стали мешканці сіл і селищ Рівненського, Млинівського і Сарненського районів.

Селяни отримали можливість скористатися цією послугою безпосередньо в своїй місцевій бібліотеці, не виїжджаючи до обласного центру. На питання громадян відповідали головний спеціаліст відділу нагляду за призначенням та виплатою пенсій Центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Олена Пестенюк та виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов.

Так, першим надійшло питання з пункту доступу до публічної інформації Рівненської районної бібліотеки від громадянки, яку цікавила проблема отримання пенсії по втраті годувальника на дитину. Тож проконсультувала жінку з цього питання Олена Пестенюк. Мешканці інших населених пунктів отримали безоплатні юридичні консультації з питань виконання судових рішень щодо стягнення аліментів, отримання державної допомоги замість аліментів, порядку доступу до інформації, якою володіють органи влади.

- В цілому ми змогли надати відповіді на всі поставлені нам громадянами питання, – розповідає виконавчий директор Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов. – Але були питання, на які одразу не можна було відповісти, бо виникла потреба отримання додаткової інформації. Тож з такими клієнтами ми окремо домовилися про те, що вони нададуть додаткову інформацію, щоб на їх питання можна було надати точні якісні правові консультації. Загалом перший пробний запуск системи он-лайн консультування можна оцінити на «добре. Виникла низка проблем, над вирішенням яких ми в подальшому працюватимемо, аби вдосконалити систему. Зокрема, в окремих бібліотеках невисока швидкість Інтернету дозволяла спілкуватися з клієнтами через Skype в режимі переписки (без можливості спілкування в аудіо- і відео режимах).

Нагадаємо, що така ініціатива була запроваджена в рамках проекту «Покращення доступу жителів малих громад до правової допомоги через використання новітніх технологій та залучення ресурсів органів влади». Його реалізовує Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у 8 областях України: Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській. Регіональним координатором проекту на Рівненщині є РОГО «Комітет виборців України».

Метою проекту є впровадження дистанційної державно-громадської системи безоплатної правової допомоги. Для цього на базі бібліотечних установ створені пункти дистанційного доступу до правової допомоги та залучаються до надання такої допомоги консультанти органів державної влади, місцевого самоврядування та неурядових організацій.

Як запевняють організатори, ця система надалі вдосконалюватиметься та працюватиме і по завершенні реалізації проекту. Звернутися до дистанційних консультаційних пунктів може кожен, але переважне право скористатися новим сервісом надається малозабезпеченим громадянам. Для цього потрібно прийти в бібліотеку в час, визначений у графіку. Що робити далі, підкаже бібліотекар.Про це повідомляє  інформаційний відділ РОГО КВУ

 

Для довідки

Дистанційний консультаційний пункт працює на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» м. Рівне, вул. Короленка, 6.

Консультації надаються щочетверга з 14 до 17 години.

Для отримання допомоги мешканці Рівненщини можуть звернутися до таких бібліотек:

Гощанська Централізована система публічно-шкільних бібліотек: Рівненська обл., смт. Гоща, вул. Садова, 5.

Пісківська бібліотека: Рівненська обл., Костопільський р-н, с. Пісків, вул. Незалежності, 2.

Млинівська Централізована система публічно-шкільних бібліотек: Рівненська обл., смт. Млинів, вул. Кірова, 15.

Довгошиївська бібліотека: Рівненська обл., с. Довгошиї, вул. Радянська.

Бокіймівська публічно-шкільна бібліотека: Рівненська обл., Млинівський р-н, с. Бокійма, вул. Лесі Українки, 53.

Підгаєцька бібліотека: Рівненська обл., Млинівський р-н, с. Підгайці, вул. Молодіжна, 13.

Рівненська центральна районна бібліотека: Рівненська обл., Рівненський р-н, м. Клевань ІІ, вул. І.Франка, 17.

Публічно-шкільна бібліотека смт. Квасилів: Рівненська обл., Рівненський р-н, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 2.

Публічно-шкільна бібліотека с. Велика Омеляна: Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Велика Омеляна, вул. Шевченка, 77.

Публічно-шкільна бібліотека с. Зоря: Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Зоря, вул. Жовтнева, 2.

Публічно-шкільна бібліотека с. Немовичі: Рівненська обл., Сарненський р-н, с. Немовичі, вул. Радянська, 6.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.