Влада Рівненщини закликала здавати "зелених чоловічків"

Рівненський міськвиконкому, МВС та СБУ Рівненщини звернулись до рівнян з заявою, як діяти у випадку появи диверсантів чи віськових Російської Федерації на території краю. Грошей за їх арешт поки що не обіцяють, однак закликають населення повідомляти правоохоронців про екстримістів та "зелених чоловічків".

 

За умов можливого незаконного проникнення в прикордонні райони радикально налаштованих елементів та військовослужбовців Російської Федерації, ми звертаємось до васз проханням об’єднатись перед загрозою що виникла. Що потрібно від вас, жителів Рівненщини, щоб ліквідувати загрозу яка нависла над нашою Батьківщиною, які міри потрібно вжити для того, щоб забезпечити безпеку кордону?

    Перше і найголовніше, необхідно щоб наші люди, український народ, зрозуміли всю небезпеку яка нависла над нашою країною, відреклися від байдужості та безпечності, проявляли максимум пильності та жаги до надання допомоги правоохоронним органам, Збройним Силам України у забезпеченні недоторканості кордонів України та дестабілізації обстановки в державі.

    Друге, проявляти максимальну пильність. У разі виявлення поблизу кордону, населеного пункту або інших стратегічно важливих об’єктів (мостів, електропідстанцій, дамб, водосховищ тощо) невідомих осіб, негайно повідомляти до найближчого прикордонного підрозділу, підрозділу МВС. Необхідно врахувати, що провокатори можуть переховуватись не тільки під видом цивільного, aie й військовослужбовця Збройних Сил України, в тому числі прикордонника.

 Ознаки перебування осіб екстремістської спрямованості, диверсійно-розвідувальних груп, провокаторів:

- Поява невідомої особи або групи осіб (в тому числі і на автомобілях) які здійснюють:

- відео-та фотозйомку будівель, споруд та місцевості;

- спостереження (в г.ч. із застосуванням електронно-оптичних засобів спостереження); складання схем будівель, споруд та місцевості;

- опитування місцевих мешканців щодо відомостей про наявність збройних формувань, представників правоохоронних органів;

- надання пропозицій виконати малозначиму роботу за значну винагороду щодо перегону автомобіля, перенесення пакету (мішка, згортку і т.д.). передачі посилки;

- висловлювання намірів здійснити сепаратистські та екстремістські дії, провокації, здійснюють розповсюдження інформації провокативного характеру;

- проникнення у підвальні приміщення і на горища багатоповерхових будівель; спроби зміни зовнішності, в тому числі за допомогою гриму, накладних вусів, перук, невмотивована зміна верхнього одягу, придбання необхідних аксесуарів для зміни зовнішності.

Порядок дій при виявленні осіб екстремістської спрямованості, диверсійно-розвідувальних груп, провокаторів.

  При виявленні осіб екстремістської спрямованості, диверсійно-розвідувальних груп, провокаторів необхідно:

- проінформувати органи державної влади (місцевого самоврядування), районні відділи Управління МВС, міжрайонні відділи СБУ, підрозділи Державної прикордонної служби України з залишенням контактного телефону або адреси проживання;

- зафіксувати відмінні ознаки зовнішнього вигляду громадян або автомобілів; по можливості, приховано прослідкувати за подальшими їх діями та напрямком руху.

Контактні телефони:

- Рівненський міський відділ УМВС України в Рівненській області:  (0362) 679-402, (0362)679-403, (0362) 22-13-94

-   СБУ в Рівненській області: (0362) 22-43-43

-  Виконавчий комітет Рівненської міської ради: (0362) 22-12-84

 

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.