У Рівному знову говорили про будівництво небезпечного виробництва

Сьогодні у Рівному громадськість, бізнесмени і чиновники мали обговорювати «світовий досвід та українські реалії утилізації небезпечних відходів». Однак усе звелося до «танців» довкола однієї теми – будівництва небезпечного виробництва.

Нагадаємо, що у мікрорайонні «Тинне» Всеукраїнська екологічна компанія збирається утилізовувати ртутні та енергозберігаючі лампи, акумулятори, батарейки. Мешканці мікрорайону виступили проти. За справу взялися члени спеціальної комісії.

Отож, у середу 23 квітня керівник компанії-ініціатора «круглого» столу намагалася знайти спільну мову з громадськістю у Будинку вчених.

– Ми шукали спеціалізовану ділянку, де велася подібного роду діяльність. Віднайшли склади, де раніше зберігалася агрохімікати – міндобрива, отрутохімікати, пестициди. Там є всі потрібні комунікації, витримані всі норми [санітарні, екологічні]. Там десятки років велася діяльність, – пояснив позицію засновник Всеукраїнської екологічної компанії В’ячеслав Сьомик. А на всі аргументи інших зацікавлених у ситації сторін відповідав: «Ми готові до діалогу».

Потребу у такому підприємстві під час «круглого» столу висловив в.о. начальника департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Олександр Курильчик.

– В Україні тільки одне підприємство в м. Горлівка проводить утилізацію ламп. Вивозити за кордон фінансово витратно, – сказав Курильчик.

Однак чиновник одразу окреслив позицію управління щодо ситуації:

– Коли до нас звернулися з такою пропозицією будувати підприємство – ми його відхилили. Треба пройти усі кроки по законодавству. Проти людей ніколи не треба йти. Треба вивчити всі аспекти. У нас уже є досвід, коли у селі Шубків Рівненського району була проблема із вивезенням майже 300.000 ртутних ламп, яку нарешті вирішили за державний рахунок. Ми не проти [будівництва підприємтства], але з дотриманням всіх норм законодавства, – резюмував Олександр Курильчик.

У свою чергу член спеціальної комісії Рівнеради, яка досліджує це проблемне питання, Анатолій Чугуєвець зауважив, що підприємство збираються розмістити на землі сільськогосподарського призначення, змінити яке неможливо через наявність в Україні відповідного законодавчого мораторію. До всього, згідно з генеральним планом Рівного, ця земля у майбутньому передбачає житлову забудову.

 

Таким чином В’ячеславу Сьомику дали зрозуміти, що він став заручником ситуації, придбавши ділянку у сільсько-господарського підприємства. Наразі інвесторові доведеться думати, що робити й, певно, шукати нове місце для підприємства.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.