У Рівному подорожчав проїзд у маршрутках – 2,5 гривні

На засіданні Рівненського міськвиконкому затвердили нову вартість проїзду у міських маршрутках. Тепер вона становитиме – 2 гривні 50 копійок. Ухвалити термінове рішення чиновників змусили міські перевізники, які пригрозили зупинити транспорт. Кажуть, перевезення стали збитковими через подорожчання пального та запчастин.

Нагадаємо, що тиждень тому міські перевізники заявили, що ціна проїзду в міських маршрутках має становити 3,5 гривні. Тим часом міська влада підготувала проект рішення, де закладена вартість - 2,5. 

На позачерговому засіданні міськвиконкому перед керівниками міста виступив голова асоціації перевізників міста Рівне Валентин Демчук.

- Тариф у розмірі 2 гривні міськвиконком встановлював 19 квітня 2011 року. Цю вартість  затверджували, коли пальне коштувало 9,5 гривні. Сьогодні ж пальне подорожчало на 40% до 14,60 гривень за літр, - розповів Валентин Демчук. – Також зросла вартість запчастин: шини та акумулятори, наприклад, подорожчали майже вдвічі. А мінімальна заробітна плата зросла на 29,4 відсотка. Саме цим і обумовлене рішення про підвищення вартості проїзду.  Вже сьогодні на низькорентабельних маршрутах спостерігається зменшення кількості маршруток. На деяких маршрутах в святкові дні виїжджає лише 10 відсотків маршруток, в будні 50 відсотків. За нашими розрахунками вартість проїзду в місті має бути 3,5 гривень. Це для повноцінного функціонування перевезень. Однак, ми розуміємо складність ситуації тому згодні на тимчасове підвищення вартості до 2,5 гривень.

Як розповів начальник управління транспорту і зв’язку Віталій Миронюк, в сусідніх областях проїзд у міських маршрутках теж дорожчає. Так Хмельницький має вартість проїзду – 2,5 гривні, Житомир – 2,5, Тернопіль – 2,5. Але в більшості міст вже подані регуляторні акти на підвищення вартості проїзду. За словами чиновника вартість проїзду 2,5 гривні принаймні на перший час зніме напруження та врятує міські перевезення.

Тим часом член виконкому Ігор Давидчук зауважив, що не голосуватиме за це рішення:

- Рішення незаконне, порушені терміни. МВФ дає кредит Україні, тому курс долара має знизитись. Тому і вартість пального може знизитись. Якщо люди затягують паски, то і перевізники теж мають це зробити. А рішення треба приймати законно з дотриманням всіх термінів.

- Справді, рішення про підвищення вартості буде ухвалюватися незаконно, бо не дотримана процедура, - зауважив депутат Рівнеради Юрій Запорожець. - Тому варто запустити процедуру підвищення тарифів і розглядати це питання пізніше. Коли буде стабілізація на валютному ринку, збільшення соцвиплат.

- Вся відповідальність на мені. Як не хочу піднімати тариф, але зупинки транспорту теж не хочу. Тому пропоную тимчасове підвищення вартості до 2,5 гривні. Так буде до наступного засідання виконкому 13 травня, - зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко. - За той час всю структуру тарифу має вивчити спеціальна комісія. Якщо вартість пального знизиться – знижуватимемо тариф, збільшуватиметься – теж підніматимемо вартість проїзду. У нас немає вибору. Винен в тому той, хто допустив підвищення курсу долару. Це потягнуло за собою все інше. Тому треба підтримати хоч таке компромісне рішення.

У підсумку за збільшення вартості проїзду до 2,5 гривні проголосували всі члени виконкому, окрім Ігоря Давидчука. Тим часом воно вступає в дію після публікації його в газеті "Сім днів - фактично з 1 травня. Втім, до питання вартості проїзду у місті повернуться вже у наступному місяці. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.