У Тинному не будуватимуть утилізаційний завод?

Тема будівництва утилізаційного заводу в мікрорайоні «Тинне», що у Рівному на слуху вже тривалий час. Адже 99% мешканців мікрорайону проти такого сусідства. Не залишилися осторонь теми й депутати та представники місцевої влади, які заявили, що підтримають людей.

Відтак, бути чи ні утилізаційному заводу в «Тинному» обговорили під час засідання круглого столу на тему «Утилізація небезпечних відходів: світовий досвід та українські реалії».

Все почалося з того, що минулого року Всеукраїнська екологічна компанія  викупила склад отрутохімікатів, який знаходиться у полі неподалік від Рівного. Впродовж багатьох років, окрім міндобрив, у приміщенні зберігалися й пестициди та гербіциди. Представники компанії хотіли впорядкувати споруду та на її базі відкрити утилізаційний завод. На ньому планували переробляти люмінесцентні лампи, відпрацьовані акумулятори, батарейки, мастила, медичні шприці тощо. 

Проте мешканців «Тинного» такі перспективи не потішили і вони виступили проти таких ініціатив власників компанії. Зокрема, мешканці мікрорайону заявили, що своїми намірами інвестор порушує законодавчі норми щодо будівництва подібних підприємств. Адже, за їх словами, земля має сільськогосподарське призначення. Тому на ній не може стояти утилізаційний завод. 

Якщо ж забудовник піде проти думки громадськості, рівняни пообіцяли блокувати роботу майбутнього підприємства, аргументуючи тим, що 99% мешканців мікрорайону підписалися проти будівництва споруди такого роду.

У свою чергу засновник компанії-інвестора В’ячеслав Сьомик зазначив, що утилізаційне підприємство не завдаватиме шкоди довкіллю. 

- Технології, які використовуватиме підприємство, відповідають усім санітарно-гігієнічним та екологічним вимогам. Відтак, після термічної утилізації від небезпечних відходів залишиться лише пара. Окрім того, виробництво розміщуватиметься більш, ніж за 800 метрів від найближчої житлової споруди, - переконує В’ячеслав Сьомик. 

Проте мешканці «Тинного» продовжували наполягати на своєму і після тривалої дискусії інвестор таки врахував їх вимоги та погодився відмовитися від конфліктної території. 

Однак, В’ячеслав Сьомик заявив, що заводу з утилізації небезпечних відходів у Рівному таки бути. Зокрема, він хоче звернутися до місцевої влади з проханням виділити йому іншу земельну ділянку під його будівництво.  

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.