Рівненські освітяни вирішують якою має бути друга іноземна мова

Чи  вивчати  в наступному навчальному році  школярам  Рівненщини другу іноземну мову  планують обговорити  батьки та громадські організації. Таку рекомендацію озвучили  на засіданні колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА. Освітяни переконані, обирати  яку іноземну мову вивчати у школах повинні батьки  учнів спільно з представниками органів місцевого самоврядування та громадськими організаціями.  А передувало такому рішенню  звернення членів Громадської Ради при Рівненській ОДА, в якому представники громадськості запропонували  замінити вивчення  другої іноземної мови на Рівненщині уроками християнської етики чи військово-патріотичного виховання,  повідомила прес-секретар управління освіти  і науки Людмила Деркач.

 В період з 21 березня по 15 квітня 2014 року управління освіти і науки Рівненської ОДА провело моніторинг  доцільності запровадження другої іноземної мови та перспектив розширення переліку вивчення іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах області відповідно до регіональних потреб. Його освітяни здійснили у  двох формах: шляхом  письмового анкетного опитування та голосуванням на порталі «Освіта Рівненщини». Опитуванням  було охоплено  понад 23  тисячі   респондентів з числа представників батьківської громадськості, територіальних громад населених пунктів, педагогічних працівників.

Загалом «за» впровадження вивчення другої іноземної мови висловилося      16 975 респондентів, що складає 73 %. Проти такого впровадження висловилося 6 257 осіб (27 %).

З числа опитаних 7 850 осіб (33,8 %) другою іноземною мовою обрали би англійську, 5 191 (22,4 %) – російську, 3 950 (17 %) – німецьку, 3 742 (16 %) – польську, 1 959 (8,4 %) – французьку, 501 (2,2 %) – іспанську та 39 осіб (0,2 %) запропонували обрання інших іноземних мов, серед яких було названо грузинську, латинську, португальську, італійську, китайську.

Дискусія щодо вивчення другої іноземної мови як обов’язкової в школах краю триватиме до завершення цього навчального року. Упродовж цього часу освітяни планують обговорити це питання  безпосередньо в усіх навчальних закладах області. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.