Як діяти рівнянам при виявленні вибухонебезпечних предметів

З часів Другої світової війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів. Як правило, вони лежать в землі. Тільки впродовж 2013 року в місті Рівному зафіксовано 10 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів, з яких вивезено та знешкоджено 39 небезпечних знахідок.

Основну небезпеку в таких “скарбах” несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та деяких видів вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть в собі основну небезпеку – вони вибухають навіть від невеликого тертя, іскри чи незначного удару. Ці сполуки мають вигляд білих порошкоподібних наростів.

Управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Рівненської міської ради звертає увагу на необхідність дотримання правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, а саме: заборонено піднімати та розбирати знахідки, обов’язково відгородити місце, де знаходяться  знайдені вибухонебезпечні предмети, не допускати сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули спеціалісти, вибухонебезпечні предмети знищуються в спеціально відведених місцях підготовленими фахівцями-піротехніками.

Якщо Ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет (снаряд, бомбу, міну тощо), відразу повідомте Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Рівненській області за номером «101», управління з питань надзвичайних ситуацій - служба «15-53», чергового міського відділу УМВС України у Рівненській області «102». Про це повідомляє начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Росовський В.Ф.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.