Злочинами режиму Януковича займеться Гаазький трибунал

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі відкрила попереднє розслідування за фактами злочинів, вчинених до і під час подій, які супроводжували відхід президента України Віктора Януковича від влади. Про це повідомляє інтернет-сайт "Лівий берег".

Як зазначено в прес-релізі міжнародного кримінального суду: "Прокурор МКС Фату Бенсуда вирішила відкрити попереднє розслідування ситуації в Україні для з'ясування, чи існують підстави для початку повного розслідування".

Попереднє розслідування, як наголошується, розпочато для того, щоб встановити, чи дотримані критерії Римського статуту для початку судом розслідування ситуації в Україні.

Нагадаємо, 18 квітня секретар Міжнародного кримінального суду отримав від уряду України заяву про визнання його юрисдикції щодо злочинів, які, як стверджується, були скоєні на її території в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Це означає, що тепер Міжнародний кримінальний суд має право розслідувати можливі злочини, які, як стверджується, були здійснені в зазначений період.

Проте визнання юрисдикції МКС не веде автоматично до початку розслідування. Прокурор МКС повинен буде вирішити, чи є надана інформація достатньою для порушення справи, і звернутися з відповідним проханням до суддів.

Навіть якщо розслідування почнеться, прокурор повинен буде вирішити, на підставі отриманих свідоцтв, чи варто просити суддів про видачу ордерів на арешт або повісток для явки в Суд особам, обвинуваченим у скоєнні злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС.

Компетенція МКС поширюється на найбільш тяжкі міжнародні злочини. Вона обмежена злочинами геноциду, агресії, злочинами проти людяності та військовими злочинами.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.