У Рівному вшанували жертв аварії на ЧАЕС

У Рівному, біля пам'ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС зібралось кілька сотень людей, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя, щоб захистити Україну і світ від ядерного лиха. Серед присутніх були ліквідатори аварії, чиновники, політики, громадські активісти та представники духовенства.

До присутніх з промовами звернулись голова Рівненської оббласної ради Михайло Кириллов та голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок.

На вшануванні були присутні представники влади Рівного та області (зліва на право): заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок, заступник голови Рівненської облради Степан Павлюк, заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, голова Рівненської облради Михайло Кириллов.

Чорнобильська катастрофа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України (у той час —Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реакторбув повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 тисяч чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.