27 квітня – цей день в історії. Прем'єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку

27 квітня 1521 року на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан, який керував першою успішною навколосвітню експедицією і яку довелося закінчити його заступнику. Між іншим, саме Магеллан дав назву назву Тихому океану.

Якщо б цього дня у 1636 році на високому березі ріки Цни не відбулося заснування міста Тамбов, то, певно, ми би не знали висловлювання "тамбовський вовк тобі товариш".

1644 року у Канаді вперше висадили пшеницю.

А у США цього дня почався свій "майдан" - 1773 року англійський парламент прийняв «чайний акт», який дозволив Ост-Індійській компанії, що перебувала на межі банкрутства ввезти у північноамериканські колонії фактично безмитно півмільйона фунтів чаю. Це значно погіршувало становище місцевих гуртових купців, вело до монополії компанії на американському ринку і викликало акції протесту колоністів. Після прийнятих Великобританією жорстоких заходів у відповідь вибухнула війна за незалежність.

186 день народження відзначає Лондонський зоосад - найстаріший науковий зоопарк у світі. Для публічних відвідувань був відкритий тільки через 19 років - у 1847 році.

Цього дня 1855 року в Росії було вперше згадано про самвидав — видавані поза цензурою (зокрема в СРСР) підпільні листівки, брошури, книжки й періодичні видання — один з виявів Руху опору, зокрема учасники якого в Україні за часів рядянщини виступали за вільний розвиток української мови та культури, реалізацію прав українського народу на власну державність.

У 1906 році почала діяти I Державна Дума Російської імперії. Також цьогоріч у Санкт-Петербурзі вийшов перший номер газети «Український вісник».

За два роки - у 1908-му — в Лондоні почалися IV Олімпійські ігри.

У 1921 році цього дня було утворено Бурят-Монгольську автономну область, а вже за рік - 1922-му — утворено Якутську АРСР.

1925-го Рада Народних Комісарів СРСР видала постанову «про прописку громадян в міських поселеннях».

У перед воєнний час - у 1938-му - цього дня заарештували фізика Льва Давидовича Ландау, радянського фізика, який зробив чималий внесок у розвиток світової науки (його багатотомний «Курс теоретичної фізики» перекладений багатьма мовами і досі поціновується студентами-фізиками) і який пізніше став академіком Академії наук СРСР, лауреатом Ленінської і Сталінської премій (останньої навіть тричі), був нагороджений орденами і медалями, почесними званнями, а також був удостоєний Нобелівської премії з фізики. Між іншим, рівно через рік і два дні його випустили з в'язниці.

У 1940-му за наказом Генріха Гімлера поблизу Кракова (Польща) створено концентраційний табір Аушвіц. Він став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей.

1950 рік — Великобританія визнає державу Ізраїль. А рівно через 11 років ця ж країна визнає і незалежність Сьєрра-Леоне.

У 1963 році лідер кубинської революції Фідель Кастро Рус прибув із першим візитом до Москви, який тривав більше місяця.

1965 рік — у США цього дня запатентовані підгузники «Памперс».

1981 року 27 квітня сталося, як мінімум, дві значні події:
 — компанія «Xerox» анонсувала вихід інформаційної системи «STAR 8010», першого масового комп'ютера з мишкою і графічним інтерфейсом. Система мала 385 КБ оперативної пам'яті, вінчестер на 40 МБайт, комплектувалась монітором і могла працювати в локальних мережах

 — а також барабанщик "Бітлз" Рінго Старр одружився з актрисою Барбарою Бах.

У 1992 році рада керівників Міжнародного валютного фонду цього дня проголосувала за прийняття України до складу МВФ. Рівно за три роки було засновано Державне казначейство (скарбниця) України.

1997 рік — у Техасі військове угрупування під назвою «Республіка Техас», захопило двох заручників і умовою їх звільнення поставило надання незалежності від США штату Техас. На наступний день заручники були звільнені, а керівники групи Річард Макларен та Роберт Отто згодом були засуджені до 99-и і 50-и років ув'язнення.

27 квітня 2001 року прем'єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку.

2010 рік — Верховна Рада України ратифікувала домовленість про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 в обмін на знижку ціни на газ.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.