Рівняни можуть залишитися без безкоштовних ліків

Бюджетні лікувальні заклади через зростання цін на ліки не можуть провести державних закупівель. Оскільки в тендерних угодах вказано конкретні ціни за конкретні лікарські засоби, придбати медикаменти за вищими цінами, аніж задекларувало МОЗ України, вони не мають права. А суб’єкти фармацевтичної діяльності, в свою чергу, не можуть працювати собі в збиток. Тому за визначені кошти лікувальні заклади зможуть придбати приблизно на 40% менше ліків, ніж планувалося. А це означає, що доступ до лікування матимуть менше пацієнтів.

Про це йдеться на сайті управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Загроза не отримати безплатні лікарські засоби нависла також над пільговими категоріями населення. Через девальвацію гривні і нестабільність валютного курсу аптеки тимчасово призупинили відпуск деяких препаратів за пільговими рецептами, вартість яких не «вписується» у межі оптово-відпускних цін. За словами начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Рівненській області Сергія Лебедя, досвід показав, що усталена система забезпечення пільговиків ліками є недосконалою і нині «тріщить по швах».

У сусідній Волинській області ще 8 років тому було запроваджено інший підхід щодо обслуговування зокрема «чорнобильців», який реально працює і гідний наслідування. Відповідно до розпорядження тамтешньої обласної ради, лікарі виписують хворим рецепти для безплатного отримання ліків. За ними пацієнти купують ліки за власні кошти в будь-якій аптеці, а потім здають чек і рецепт у департамент соціального захисту населення та очікують на відшкодування. Таким чином, аптеки не є прив’язаними до задекларованих цін, пацієнти купують тільки потрібні їм ліки, а лікарі не зловживають рецептами і водночас мають можливість повноцінно лікувати хворих. Отож Сергій Лебедь запропонував керівництву міської галузі охорони здоров’я виступити з такою ж ініціативою перед владою міста.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.