На Рівненщині шукають сепаратистів

Територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності. Конституція України проголошує, що територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою. 

Проте останнім часом у державі спостерігається виток сепаратистських та інших проявів, які загрожують її територіальній цілісності та грубо порушують конституційні права громадян. Від правоохоронних органів такі події вимагають принципової реакції у відповідності до законодавства. 

Прокуратура Рівненської області вважає необхідним застерегти мешканців краю від вчинення подібних кримінальних правопорушень, за які передбачена сувора кримінальна відповідальність. 

Зокрема, статтею 109 КК України за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, у тому числі за публічні заклики до таких дій, встановлено кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 10 років. 

Також, статтею 110 КК України передбачена відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.  Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади або, за попередньою змовою групою осіб,  караються позбавлення волі на строк від 3 років до довічного позбавлення волі. 

Як повідомили у прес-службі прокуратури Рівненської області, співробітники установи звертаються до мешканців області з проханням не піддаватись злочинним закликам, не вчиняти злочинних дій, натомість про факти протиправних посягань повідомляти правоохоронні органи, в тому числі прокуратуру Рівненської області за телефоном «гарячої лінії» (0362) 62-00-44.

Окрім того, прокуратура Рівненщини також закликала усі правоохоронні органи області, органи державної виконавчої влади, самоврядування та засоби масової інформації об’єднатися для вжиття негайних заходів до захисту територіальної недоторканості держави та конституційних прав кожного жителя регіону.

Між тим, за інформацією прес-служби, станом на сьогодні фактів сепаратистських та інших проявів, які загрожують територіальній цілісності держави, на території регіону не зареєстровано. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.